הטיפול הסטנדרטי באוטו הפך לסיוט במנוע והגיע לבית המשפט-תביעה

הטיפול הסטנדרטי באוטו הפך לסיוט במנוע והגיע לבית המשפט-תביעה

הטיפול הסטנדרטי באוטו הפך לסיוט במנוע והגיע לבית המשפט

בהמלצתו של חברו הטוב ירון, הגיע רועי למוסך על מנת ולעשות טיפול 10,000. רועי תכנן להשאיר את הרכב במוסך בבוקר ולקחת אותו אחה"צ. רצונות לחוד ומציאות לחוד. בצהריים התקשר ראובן מנהל המוסך לרועי וסיפר לו שאחרי שפתח את מכסה המנוע, גילה שיש נזילה חשודה של שמן סביב המנוע ולכן החליט לפתוח את מכסה המנוע ולבדוק את פשר הנזילה. כאשר הוא פתח את המכסה, הסתבר שאחד החלקים בתוך המנוע נשבר ויש צורך להחליפו. לדבריו אי אפשר לסגור את המכסה לפני שמתקנים את החלק מאחר וזה יוביל להריסתו של המנוע. עלות החלפת החלק היא 3500 ₪.

רועי שאל את ראובן באיזו חוצפה הוא מעז לפרק לו חלק באוטו בלי לשאול אותו קודם לכן ובלי לקבל אישור. ראובן הסביר שאם לא היה עושה את זה המנוע היה נהרס בעוד כמה עשרות קילומטרים של נסיעה.

שבועיים אחרי השיחה הגיש רועי תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות נגד ראובן ונגד המוסך. הדיון בתביעה נקבע לתשעה חודשים לאחר מכן. כשהם הגיעו לבית המשפט, כל אחד מהם עם שלל מסמכים ותעודות שיוכיחו את צדקתו, אמר להם השופט שלדעתו התיק מתאים לגישור ולכן מציע להם (הצעה שלא כדאי לסרב לה), ללכת למגשר ולנסות ל22690532_sהגיע לפתרון.

רועי ששמע על יניב שוורצמן יו"ר לשכת המגשרים בישראל שעומד בראש הבית לגישור ויישוב סכסוכים, הציע לפנות אליו ולאחר שראובן הסכים נקבעה פגישת הגישור. בחדר הגישור הסבירו ראובן ורועי בפעם הראשונה פנים אל פנים (עד כה הם רק דיברו בטלפון), את הסיפור מנקודת מבטם.

לאחר שרועי סיים לספר את הצד שלו, הסתכל עליו ראובן ואמר- "רגע שאני אבין כל מה שמפריע לך זה שלא עדכנו אותך קודם?!". כן! אמר רועי. "הבנתי" אמר ראובן ומיד התנצל מעמקי ליבו על הטעות.

כעבור שעתיים של גישור הגיעו ראובן ורועי להסכמה שרועי לא ישלם על הטיפול שעשו למנוע וראובן והמוסך יספגו אל העלות על חשבונם. רועי מצדו הסכים לשלם על הטיפול 10,000 שנעשה לרכב. בנוסף לכך נתן ראובן לרועי הנחה קבועה של 15% על כל הטיפולים שיעשה מעתה ואילך במוסך. גם המקרה הזה נגמר בגישור תוך שעות ובהסכמה מלאה של שני הצדדים.

ובכל זאת חייבים להדגיש את מוסר ההשכל- אם יש לכם סכסוך כלשהו, תלכו קודם כל למגשר ונסו לפתור אותו מהר ובהסכמה.