תפקידו של מגשר

תפקידו של מגשר

ביום שבת האחרון הייתי במסיבת יומולדת של אחיין שלי.

כמתבקש באירועים כאלו שבהם יש חברים ומשפחה,מדברים,צוחקים ומספרים חוויות.

אני חייב לציין שכל פעם אני נדהם מחדש מחוסר ההכרה ולפעמים מחוסר ההבנה או התפיסה הלא נכונה של אנשים את עולם הגישור בכלל ואת תפקידו של המגשר בפרט.

שיחה שהייתה לא נגעתי:SAMSUNG CSC

חבר של אחי-"אני הולך ללמוד פסיכולוגיה אני רוצה לעזור לזוגות שהולכים להתגרש להישאר ביחד"

אחי-"כן יפה. גם אחי למד גישור והוא מגשר"

חבר של אחי-"לא. זה שונה לגמרי מגשר הורס ומפריד בין בני הזוג הוא לא עוזר להם".

אתם לא מבינים כמה אני שמח שהדברים נאמרו, אני שמח שהם נאמרו כי אני יודע שהם נאמרו מחוסר הבנה וחוסר היכרות של עולם הגישור.

אני שמח שהם נאמרו כי נוצרה הזדמנות לשיח, הזדמנות להסביר שוב מהו עולם הגישור ומהו תפקידו של מגשר וזו תמיד הזדמנות טובה להסביר במיוחד כשיש הרבה אנשים בסביבה.

במהלך לימודי הגישור שלי הבנתי שמצאתי את הייעוד שלי אחרי חיפושים אין ספור. עוד הבנתי שתפקידי כמגשר לא מתחיל ולא מסתיים בחדר הגישור עם המגושרים אלא מתחיל הרבה לפני שהמגושרים נכנסים לחדר…

המגשר הוא חלוץ המגשר הוא סולל דרך הוא בונה חזון.

תפקידנו כמגשרים הוא להפיץ את הבשורה, להסביר שיש אלטרנטיבה אחרת יותר יעילה יותר זולה כזו שלא משאירה אחריה משפחה הרוסה וילדים פגועים מתהליך נורא שנעשה על גבם.

ישנן הזדמנויות רבות במהלך היום להסביר ולהפיץ את עולם הגישור ולהמחיש את תפקידו של המגשר,ממש בכל נושא אפשר לראות איך עולם הגישור נכנס פנימה.

אני ניצלתי את ההזדמנות שניתנה לי ביום שבת האחרון, הסברתי על עולם הגישור ועל תפקידו של המגשר שאלו שאלות ועניתי הסברתי נתתי דוגמאות מחיי היומיום איך תהליך הגישור יכל ליצור מציאות שונה.

השינוי מתחיל בפרט ואח"כ עובר אל הכלל אין ספק שהדרך עוד ארוכה אך אפשר להרגיש את השינוי מתחולל.

השינוי מתחיל בהכרה של משהו לא ידוע ולא מוכר וזהו תפקידנו להכיר לאנשים עולם פשוט יותר עולם שבו מדברים אחד עם השני ולא דרך צד שלישי עם חליפת אינטרסים.

אין לי ספק שאנחנו עוד נגיע ליעד ובעתיד הליך הגישור יהיה האופציה היחידה לפיתרון סכסוכים.

 

תומר שקד-מגשר