גישור גירושין- המדריך המלא

גישור גירושין- המדריך המלא

הליך גישור גירושין מיועד לבני הזוג שהחליטו להתגרש או שנמצאים בשלב הביניים שבו הם צריכים להחליט האם להיפרד ולסיים את הנישואין או לנסות ולפתור את המחלוקות ולהישאר יחדיו. הליך גישור גירושין מאפשר לשני בני הזוג להעלות לשולחן את כלל הנושאים החשובים להם ולגבש יחדיו הסכמות סופיות לכלל המחלוקות, בלי לוותר על מה שחשוב להם.

בהליך של גישור גירושין, בני הזוג הם אלו שקובעים איך ייראו החיים שאחרי הגירושין, בכל היבט של החיים שלהם, החל מההחלטות הגדולות והמורכבות ביותר, כמו עם מי יישארו הילדים ואיך תתנהל ההורות המשותפת ומה יעשו עם הדירה. וכלה בהחלטות הפשוטות יותר, כמו מי ייקח את העציץ או מערכת הקריוקי. המגשר הוא צד שלישי ניטראלי שתפקידו, להניע את התהליך ולהוביל את בני הזוג לכדי הסכמה בנוגע לכל העניינים שחשובים להם. את המטרה הזו מייצר המגשר בעזרת דיון על האינטרסים של הצדדים ברמה הפרקטית.

10843769_l
לבחור נכון זה לבחור גישור גירושין

בניגוד לאלטרנטיבות (גירושין עם עורך דין בבית המשפט), בהליך הגישור ישנן אינסוף אפשרויות לפתרונות יצירתיים, בכל אחד מהנושאים שבמחלוקת. בגישור גירושין בני הזוג הם אלו שמתווים את הפתרון ויוצרים אותו. יש מקום נרחב ליצירתיות ולחשיבה מחוץ לקופסה. כל פתרון שמוסכם על בני הזוג ועומד בבוחן מציאות הוא פתרון אפשרי. לפיכך, שאלות של "כמה נהוג לשלם מזונות?" או "איפה נהוג שהילדים נמצאים?" פחות רלוונטיות, כיוון שהפתרונות הם בהתאם לרצונות והיכולות של בני הזוג עצמם. בגישור אין הסכם שדומה לשני. לכל זוג יש את ההסכם שמתאים לו במדויק. בגישור גירושין,ככל שיש יותר אפשרויות לפתרון, כך גדלים הסיכויים להגיע להסכם לשביעות רצון שני הצדדים.

גישור גירושין יאפשר לכם לסיים את הליך הגירושין בזמן הקצר ביותר, בעלות נמוכה מכל אופציה אחרת, ובלי מלחמות ארוכות מיותרות. בגישור גירושין לא תצטרכו לאסוף ראיות מכפישות נגד בן או בת הזוג שלכן. בגישור גירושין תוכלו להיפרד תוך שמירת הסודות וכל המידע האישי צברתם אחד על השנייה אצלכם בסוד. בהליך הגישור שני בני הזוג וגם הילדים שלהם יוצאים מנצחים.

הליך הגישור הינו חסוי ומאפשר שיחה חופשית שאינה אפשרית בהליכים אחרים. אפשר ואף רצוי להגיד כל מה שחשוב לכם, כל מה שאתם רוצים, גם אם השיח הוא טעון ולא מנוסח בצורה קרה ומשפטית. אחרי הכל, מדובר בחיים שלכם.

7464489_l
להתגרש נכון זה גישור גירושין

בהליך של גישור גירושין דנים בכל הנושאים החשובים לבני הזוג:

הילדים – כל השאלות הרלוונטיות לגידול הילדים אחרי הגירושין. בגישור לא יישאר מקום לחוסר ודאות שעלול להשפיע על הילדים בהמשך. איך תגדלו את הילדים לאחר הגירושין? מהם הצרכים האמיתיים של הילדים שלכם? מה הם באמת צריכים? כיצד תקבלו החלטות בנוגע לחינוך ולבריאות של הילדים? מה קורה כשנכנסים בני זוג חדשים לתמונה? איך בכלל מספרים לילדים על ההחלטה להיפרד?

חלוקת הרכוש – מה עושים עם הבית? הרכב? חשבונות הבנק? מי לוקח את הבית ומי לוקח את המקרר? אתם היחידים שמחליטים איך יחולק הרכוש ביניכם.

מזונות- מי משלם? כמה ישלם?לכל השאלות האלה אין תשובה אחת מוחלטת. בגישור אתם תגיעו לתוצאה ולסכומים הטובים ביותר שאפשר עבור שניכם. רק כך תוכלו להבטיח שהמזונות ישולמו בזמן וללא בעיות.

מערכת היחסים אחרי הפרידה – מה תהיה צורת התקשורת ביניכם? חשוב לשמור על ערוצי תקשורת לאחר הפרידה, בעיקר כשיש ילדים. דיון והחלטה מודעת לגבי צורת ההתקשרות ביניכם תעזור לכם להימנע מאי הבנות וקושי בתקשורת שמשפיעה על הילדים.