סוגי גישור

סוגי גישור

הליך הגישור הופך בשנים האחרונות להליך מועדף על רבים לפתרון סכסוכים אזרחיים. יותר ויותר אנשים אשר נקלעים לסכסוכים (כולם בסופו של דבר), ומעדיפים לפתור אותו בהסכמה. בגישור!

פורטל סולחה הוקם לפני 15 שנה על מנת ולספק מידע למגושרים ולמגשרים ולתת להם את הכלים לפתור את הסכסוכים הקשים ביותר בצורה בטובה ביותר. בסולחה תוכלו לקבל מידע מקיף על סוגי גישור רבים, עצות של מגשרים מקצועיים, מאמרים מקצועיים, תיאורי מקרים וגישורים, מאמרי דעה של מגשרים, חדשות ועדכונים על הנעשה בעולם הגישור ועוד.

גישור מול בית משפט:

מהירות- הליך גישור נמשך בממוצע 10 שעות לעומת הליך משפטי שנמשך שנים.

עלויות– הליך הגישור זול במאות אחוזים מהליך משפטי בבית המשפט.

פתרון כולל– בגישור תוכלו לקבל מענה לכל ההיבטים של הסכסוך שלכם (פסיכולוגיים, משפטיים, כלכליים ועוד).

זמינות- ניתן לתאם גישור מהיום למחר בכל חלקי הארץ. בבתי המשפט הדיונים נקבעים לעוד חודשים ארוכים ולעיתים גם לעוד שנים.

בירוקרטיה– בגישור אין בירוקרטיה. מלבד הסכם פתיחת הליך גישור והסכם סופי אין בגישור עיסוק בניירות אלא רק בדברים החשובים לכם באמת. בבית המשפט מאידך, מדובר על 90% עיסוק בבירוקרטיה וניירת.

 elasti-girl_slap2

הליך הגישור הינו ההליך המועדף לפתרון סכסוכים בתחומים הבאים:

הליך הגישור מתאים לכל אחד ואחד מתחומי החיים ובעזרתו אפשר להגיע לפתרון מוסכם והוגן בכל ריב וסכסוך. עם מגשר או מגשרת תצליחו לנהל תהליך גישור עם יתרונות משמעותיים מההליך המשפטי בבתי משפט. אז רגע לפני שאתם קוראים עוד חומר (ויש הרבה) אתם מוזמנים ליצור קשר באחת מהאפשרויות הבאות ולקבל עצה טובה:

גישור מגשר

גישור עסקי- הליך לפתרון סכסוכים בהסכמה בעזרתו של מגשר עסקי שהוא צד שלישי ניטרלי לסכסוך. בהליך הגישור העסקי נפגשים צדדים שיש להם סכסוך עסקי כלשהו וביחד עם המגשר, מעלים את כלל הנושאים שבמחלוקת על השולחן ומחפשים יחד פתרונות עבורם. למידע נוסף על גישור עסקי לחצו כאן.

גישור גירושין- הדרך הטובה ביותר להתגרש ולסיים את הנישואין היא בגישור! יתרונות הגישור ידועים ומקובלים על כל הגורמים העוסקים בנושא. בעזרתו של מגשר בגירושין, תוכלו להגיע להסכם גירושין סופי שיענה על כלל האינטרסים של שני בני הזוג ויוודא שהילדים שלהם לא נפגעים. למידע נוסף על גישור גירושין לחצו כאן.

גישור משפחתי– משפחה לא קונים במכולת וזה נכון. בגישור משפחתי תוכלו למצוא פתרון לכל הסכסוכים המשפחתיים שלכם. אל תוותרו על הנכדים, הילדים, האחים ועל בני הדודים והדודים שלכם. פנו למגשר משפחתי ותגיעו לתוצאה הטובה ביותר שגם תאפשר לכם להגיע לשמור על שלמות המשפחה. למידע נוסף על גישור משפחתי לחצו כאן.

גישור ירושה- סכסוכי ירושה הם מהסכסוכים הקשים ביותר שיש. המאבק בין האחים והנכדים על הרכוש של הנפטרים, עלול להוציא מבני המשפחה, את הרע ביותר. בעזרתו של מגשר תוכלו לקבל פורקן לכעסים ובמקביל לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורכם מבחינת הירושה. למידע נוסף על גישור ירושה לחצו כאן.

גישור בצרכנות- קניתם מוצר בחנות וקיבלתם אותו פגום או שקיבלת מוצר שגוי? בכל סכסוך שיש לכם מול המוכר בחנות או הספק שממנו רכשתם את המוצר, עדיף ללכת למגשר שיעזור לכם לקבל את המקסימום תוך זמן קצר מאוד (גישור צרכנות ממוצע נמשך כשעתיים). אל תוותרו על החשוב לכם. אצל המגשר תקבלו אותו ועד יותר. למידע נוסף על גישור בצרכנות לחצו כאן.

14068108_s

גישור בין שכנים- נכון שהם לא בני משפחה אך בכל זאת אתם רואים אותם כל יום. סכסוכי שכנים נפוצים ושכיחים ביותר. בעזרתו של מגשר ניתן להגיע לפתרון מהיר שיאפשר לכם להמשיך לחיות ביחד גם בעתיד. למידע נוסף על גישור בין שכנים לחצו כאן.

גישור בעבודה- יותר ויותר אנשים מעדיפים לבוא למגשר שיעזור להם לקבל את המגיע להם מהמעסיק וממקום העבודה. הניסיון מוכיח שאנשים שתבעו את המעסיק שלהם, גרמו לעצמם במקרים רבים נזק רב מאחר ולאחר מכן מעסיקים אחרים חששו מלהעסיק אותם. בעזרתו של מגשר תוכלו לקבל את הפיצויים המגיעים לכם וגם לשמור על השם הטוב שלכם ולהמשיך הלאה בקריירה. למידע נוסף על גישור בעבודה לחצו כאן.

גישור בסכסוכים בינלאומיים- העולם הגלובלי יוצר שיתופי פעולה בין תרבותיים רבים. כפועל יוצא משיתופי הפעולה האלה, נגרמים גם סכסוכים רבים. סכסוכים אלו מאופיינים בפערי תרבות גדולים שגורמים לעיתים גם לאי ההבנה הקטנה ביותר להפוך למשבר גדול. בעזרתו של המגשר, תוכלו להבין את האינטרסים המהותיים של הצד השני ולהגיע לפתרון מהיר ויעיל שיענה על הצרכים של כל המעורבים. למידע נוסף על גישור בינלאומי לחצו כאן.

גישור פנים ארגוני- כל עובד בחברה נמצא בסכסוכים במקום העבודה, כשלוש שעות בשבוע בממוצע. כלומר, שבכל שנה מאבדת החברה חודש עבודה על כל עובד בממוצע. מחקרים קבעו שכאשר מכניסים מגשרים לתוך החברה מורידים את כמות הסכסוכים בחברה במעל ל-90% ומשפרים את התפוקה והיעילות שלה באחוזים גדולים. למידע נוסף על גישור פנים ארגוני לחצו כאן.

גישור בתמ"א 38 ופינו בינוי– תמ"א 38, פינוי בינוי והתחדשות עירונית גורמים למתחים ולסכסוכים רבים בין הדיירים בבניין. כולם מסכימים שכדאי לעשות שדרוג לבניין אך על הדרך תמיד יש מחלוקות. בעזרתו של מגשר מנוסה, תוכלו לעבור תהליך בניית הסכמות אשר כתוצאה ממנו תוכלו לקבל תוכנית עבודה להוצאת הפרויקט לפועל בצורה שתתאים לכל הדיירים.