מיומנו של בוגר לימודי משפטים

מיומנו של בוגר לימודי משפטים

החלטתי ללכת וללמוד משפטים כי אמא תמיד אמרה שצריך שיהיה תואר ביד ואני מודה שגם התחושה שלכולם יש תואר חוץ ממני, גרמה לי לתסכול. סיפרתי לעצמי כמה שחשוב שיהיה לי תואר ומאחר וקיבלתי גיבוי גם מאשתי ומבני המשפחה והחברים מסביב, לא היו לי לבטים אמיתיים אם ללמוד או לא. במהלך הלימודים, המרצים סיפרו לנו על תיקים ופסקי דין ונתנו לנו תחושה שאנחנו מייצגים את אחד הצדדים. הרגשתי כאילו אני הולך להיות כמו אחד מהגיבורים שהיו לי בילדות בסדרה האלמותית "פרקליטי אל איי". הידע שרכשתי והתובנות על הדרך על פיה פועלת החברה בה אנו חיים, חיזקה את הביטחון העצמי שלי ונתנה לי זווית ראייה מאוד מפוקחת ורציונאלית על המציאות. על כל אלה אני מודה למרצים וללימודי המשפטים.22339080_l

ובכל זאת, לאחר ששילמתי יותר מ-100,000 ₪ על התואר הראשון במשפטים, חשבתי שיהיה נכון לא להסתפק בתעודה על הקיר, אלא ממש לעבוד כעורך דין. בשלב זה הבנתי את מה שניסיתי לא להבין לאורך שנות הלימודים- שהסיכוי להשתלב בעולם המשפטי הוא פשוט אפס. מתוך 300 איש שלמדו איתי רק בודדים הצליחו בכלל למצוא מקום להתמחות בו. וגם הם הצליחו בגלל קשרים אישיים ולא בגלל הכישרון. בדיעבד הסתבר לי שיותר זול היום להעסיק עורך דין מאשר מתמחה. מבינים את האבסורד? אפילו שמעתי על בוגרי משפטים שמוכנים לשלם עבור ההתמחות! מוכנים לשלם עבור הזכות לסחוב תיקים ולהכין קפה, והכל בשביל להיות זכאים לגשת לבחינות הלשכה.

לאחר שהבנתי שמה שיצא לי מ לימודי משפטים זה ידע תאורטי בלבד ושהסיכוי לעבודה כעורך דין אינו קיים ובכל מקרה אינו כדאי כלכלית, החלטתי לחפש תחום עיסוק בו אוכל להשתמש בידע שרכשתי מבלי להזדקק לרישיון עורך דין. לגישור הגעתי בעקבות פוסט שפרסם חבר בפייסבוק, התחלתי לחקור ולהבין את עולם הגישור. תמיד חשבתי שהגישור הוא חלק מעולם המשפט אך לאחר שחקרתי, גיליתי שאמנם יש הרבה משותף בין המשפט לגישור, אך הגישור בעצם מגיע מעולם התקשורת וההידברות. בנוסף גיליתי שבשונה מאצל עורכי הדין, בעולם הגישור יש דווקא חוסר במגשרים ואצלי באזור המגורים (אזור הקריות) בכלל לא מצאתי מגשרים מלבד עורכי דין שעוסקים מהצד בגישור. ההבנה הזאת גרמה לי להתאהב בגישור. מכאן הייתה הדרך קצרה ללכת ללמוד גישור מקצועי ולהפוך למגשר.

היום בזמן שרבים מחבריי לספסל הלימודים עוד מחפשים מקום להתמחות בו, אני עובד כמגשר, מקבל לקוחות ומתפרנס מכך. אמנם אני עדיין לא מרוויח כמו אלו שעובדים 3 שנים ומעלה, אבל אני רואה אופק שבעתיד הלא רחוק אני כבר אהיה מבוסס.

אז אם אתם מסיימים או שכבר סיימתם תואר במשפטים, אני מציע לכם בחום רב ללכת ולעבור הכשרה מקצועית בגישור.

הסטודנט שישב לידכם בכיתה.