נופש ועוגמת נפש

נופש ועוגמת נפש

נופש ועוגמת נפש
ציפי ברנוי (MA)

שתי נשים תובעות מלון בדרום הארץ השייך לרשת מלונות גדולה. לטענתן הן הגיעו לסוף שבוע וקיוו ליהנות. התקווה התחלפה במפח נפש, לדבריהן, כאשר אחד מילדי המשפחה רחץ בברכה, שברי זכוכית גרמו לו לפציעה. הן פנו לבית החולים הקרוב לטיפול, ומצאו את עצמן מבלות בחדר המיון במקום בבית המלון. הן תובעות מבית המלון פיצוי בגובה 8500 ₪, כדי להחזיר לעצמן את עלות סוף השבוע שהתקלקל באשמת המלון, לדבריהן, וגרם לעגמת נפש.
המלון הגיב מיד ואפשר להן לקבל יום כיף באחד מימות השבוע. הן בקשו מהמלון שהפיצוי יינתן להן בסוף שבוע, כי אינן יכולות לבטל ימי עבודה.
לאחר שהמלון לא נעתר לבקשה זו, הן פנו לבית משפט לתביעות קטנות.

בכתב ההגנה טוען המלון כי כל עוגמת הנפש הייתה נמנעת אם היו פונות לקבל עזרה מצוות מיומן בבית המלון. צוות המלון תמה בכלל על סוג הפציעה והיתכנותה. המלון טוען כי נעשות בדיקות קפדניות באשר לניקיון בבריכה. לטענתו אף לא עובד מלון אחד זוכר מקרה כזה בתאריכים, בהם שהו התובעות במלון, ולמרות הכול המלון מוכן להעניק פיצוי, כפי שהעניק.

התיק הופנה לגישור והצדדים השמיעו טענותיהם בפני המגשרים (שני מגשרים ישבו בחדר הגישור). התובעות התעקשו בטענה כי לא יעלה על הדעת, שהמלון מתכחש לאירוע, ולרמת התחזוקה של הבריכה. נציגי המלון, לעומתן, חזרו והדגישו כי רווחתם והנאתם של האורחים עומדות בראש סדרי העדיפויות של המלון, והתקרית בכלל לא הובאה בפני הצוות המטפל.

שאלו המגשרים: מה אתם, צדדים יקרים, מציעים כדי להגיע להסכם משותף?
התובעות דרשו סכום כספי להשבת הנזק. המגשרים הציעו לנציגי המלון לתת סוף שבוע כפיצוי, בהשתתפות כספית סמלית של התובעות. נציגי המלון סרבו וטענו שהתובעות סחטניות.
במקרה זה לא הושג הסכם והתיק חזר לבית המשפט. האם גם אתם הייתם בוחרים לחזור לבית המשפט?

הערה

  1. תודה לדר' סילורה דוד המגשר, ששיתף אותי, ואפשר לשתף אתכם.
  2. הכתבה פורסמה ב"עושים שכונה" מגזין צרכנות שבועי המופץ בפתח תקווה, גבעת שמואל וקריית אונו.