אמנת הגישור במגזר העסקי יוצאת לדרך

אמנת הגישור במגזר העסקי יוצאת לדרך


(הודעה לעיתונות מטעם המרכז הארצי לגישור במשרד המשפטים)
טקס החתימה על אמנת הגישור במגזר העסקי יערך במשכן נשיא המדינה ב-14/1/2003. בטקס ישאו דברים נשיא המדינה, נשיא בית המשפט העליון, שר המשפטים ונשיא התאחדות התעשיינים. אמנת הגישור נוסחה על ידי צוות עבודה שהוקם ביוזמה משותפת של המרכז הארצי לגישור במשרד המשפטים והנהלת בתי המשפט, עמותת מגשרי ישראל והמוסד הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין ובברכתו של נשיא בית המשפט העליון פרופ' אהרן ברק.

הגופים המצטרפים לאמנה מביעים בעצם הצטרפותם את הכרתם בעדיפות שיש ליישוב מחלוקות או סכסוכים באמצעות הליך גישור. מתוך כך הם מתחייבים לפעול במטרה לקדם ולהרחיב את השימוש בגישור על ידם ועל ידי החברים בארגונם. הגופים העסקיים ישלבו את הליך הגישור במסלול עבודתם העסקי, לרבות התנהלותם הפנימית, ומתוך כך תינתן אפשרות לבאים איתם בקשרים עסקיים, ובכלל זה כלל הצרכנים, לפנות לגישור כדי ליישב מחלוקות או סכסוכים מבלי להיזקק לפניה לבתי המשפט. לנוסח האמנה, נוספה 'מגילת זכויות' למשתתפים בגישור על פי האמנה – אשר באה להבטיח את מקצועיות והוגנות שירותי הגישור.

הגופים שהביעו עד כה את נכונותם להצטרף לאמנה כוללים את התאחדות התעשיינים בישראל, איגוד לשכות המסחר, איגוד חברות הביטוח, לשכת ארגוני העצמאיים בישראל (לה"ב), איגוד התעשיה הקיבוצית, איגוד תעשיות האלקטרוניקה והמידע, התאחדות המלאכה והתעשיה בישראל, לשכת סוכני הביטוח בישראל, הרשות לעסקים קטנים, איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל, המרכז הישראלי לניהול (המי"ל), עמותת מגשרי ישראל, לשכת עורכי הדין בישראל, המוסד הישראלי לבוררות עיסקית ולגישור, המוסד לבוררות וגישור של התנועה הקיבוצית, "גשרים" – המרכז לגישור ולבוררות ליד איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל ופורום מנהלות בתעשיה.

 חברי ועדת האמנה

ד"ר פרץ סגל, יו"ר המרכז הארצי לגישור וליישוב סכסוכים (יו"ר הצוות)
עו"ד עופר יוחננוף, התאחדות התעשיינים בישראל
גב' צביה שמואלביץ', התאחדות התעשיינים בישראל
עו"ד איתן טוקר, התאחדות הקבלנים והבונים בישראל
עו"ד יוסי הלוי, איגוד חברות הביטוח
עו"ד עינת ברכה, איגוד לשכות המסחר
עו"ד שי סגל, יו"ר המוסד הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין
עו"ד מיכאל צור, יו"ר הנהלת עמותת מגשרי ישראל
עו"ד רונן שוורץ, הנהלת בתי המשפט
עו"ד יעל פוקס-לוי, המרכז הארצי לגישור וליישוב סכסוכים (מרכזת הצוות)

 תמונות מטקס החתימה