עובד איים על מקום העבודה במלחמה בגלל שפוטר

עובד איים על מקום העבודה במלחמה בגלל שפוטר

"לעזוב מקום עבודה, הרבה יותר קשה מאשר להתחיל…" כך אמר לי אבי הטוב משחר נערותי. אמר וצדק.

נתקלתי לאחרונה בסיפור ששיתף אותי איש יקר, אשר פוטר ממקום עבודתו. אותו אדם כעס, זעם, רצה לנקום, היה מלא בזעם.

נפגשנו במקרה, במסגרת הנסיעות הארוכות שלי. עבורי טרמפיסטים הם הכר הפורה להפצת החזון לגישור, כך למדתי. משיחה של הא ודא, במה אני עוסקת, הצגתי את עצמי כמגשרת שמאמינה בגישור כדרך חיים, מאמינה שאין סכסוך שאי אפשר לפתור בגישור וכמובן, ניסיתי למשוך אותו לעולם הזה שלי, "גישור כדרך חיים".

ואז הוא התקיל אותי, או ניסה לפחות, סיפר את סיפור הפיטורין, סיפר את הסיפור עם המון רגשות וזעם וכעס ורצון לנקמה, "פוטר שלא באשמתו", כדבריו, "ניסו להלביש עליו דברים שלא היו ולא נבראו", "ועכשיו הוא יראה להם…", "הוא יתבע אותם", "יעשה להם שם רע" ועוד ועוד…

תוך כדי הסיפור שלו, הוא שואל אותי, מה אני הייתי עושה במקרה הזה, עם הגישור הזה שאני כל כך מאמינה בו, שאל די בלעג אפילו, כך לפי הבעות פניו והאינטונציה בקולו.

טריקת דלת ומלחמה או המשך קריירה

התחלתי לשאול אותו שאלות, שאלות פתוחות שניתן להבין מהן, מהם הצרכים האמיתיים שלו. ולא, הם ממש לא היו מה שהוא חשב שהם (כסף והרבה כסף), צרכים שאין סיכוי שיבואו לידי סיפוק במסגרת תביעה בבית משפט, גרמתי לו (אני מקווה) להבין מה ההבדל בין גישור לתביעה בבית משפט, איך בגישור, אתה יוצא ללא פשרה, אתה יוצא עם מה שאתה באמת צריך (דבר שלא בהכרח אתה מודע אליו מלכתחילה) והכי חשוב, אף פעם אי אפשר לדעת לאן החיים יוליכו אותך ובגישור, לא שרפת גשרים אחריך ובהחלט ניתן יהיה לקבל המלצה טובה. ואפילו ואולי אף לחזור לעבוד באותו המקום או דרך אותו המקום להשיג עבודה אחרת.

לא ידעתי מה אותו איש יקר יעשה עם השיחה שלנו, ידעתי רק שעוררתי בו מודעות לדרך אחרת, דרך טובה יותר, קצרה ואפקטיבית יותר, דרך שעדיין לא מספיק ידועה לציבור הרחב וחבל…

אותו אדם התקשר אלי הבוקר, וסיפר שחשב הרבה על השיחה שלנו והחליט לתת סיכוי לגישור, הבין שגם למקום העבודה יש צרכים שהוא יכול לספק וגם אם כרגע יש הרבה כעס, אין מה לפחד מזה, להיפך, כדאי שיצא, יטופל ויישאר מאחור, לשביעות רצונם של שני הצדדים.

שריתי סקויאר,  מגשרת מטעם הבית לגישור ויישוב סכסוכים

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>>> לכתבות נוספות לחצו כאן