על מה חושבת אישה שרוצה להתגרש?

על מה חושבת אישה שרוצה להתגרש?

החלטת. את רוצה להתגרש. הזוגיות כבר לא מה שהייתה. את החום והקרבה כבר מזמן החליפו רגשות הכעס והשנאה. את כבר לא מסוגלת להמשיך בחיים האלו, אפילו לא למען הילדים שאת כל כך אוהבת, גם הם סובלים מהיחסים ביניכם.

אבל איך עושים את זה? איך מתגרשים?

יש לכם ילדים, בית, משכנתא, אוטו.

חייבת מישהו שיהיה לצדך.

מקבלת המלצות מחברות וממכרים על עורך דין "תותח", "הכי טוב בתחומו", "ישיג לך את כל מה שאת צריכה" (על חשבונו של בן זוגך כמובן). קובעת פגישה.

טרם ביררת כמה יעלה לך כל ההליך הזה עליו החלטת. את לא יודעת מהו גובה שכר הטרחה אותו גובה עורך הדין, לא יודעת שתאלצי לשלם אגרת פתיחת תיקים בבית המשפט, לא יודעת כמה זמן בממוצע עד שייקבע לך דיון בתיק וכמה חודשים יעברו עד שתקבלי פסק דין, לא יודעת איך ההליך ישפיע עלייך ועל ילדייך והנעלם הכי משמעותי, את לא יודעת איך הכל יסתיים. האם אחרי הכל תקבלי את מה שאת באמת רוצה?

מגיעה לפגישה עם עורך הדין. הוא מספר על זכויותייך, ומהי דרך הפעולה שלו. אומר שהוא שם בשבילך, שניתן לסמוך עליו. שוכחת שיש עוד צד שייפנה לעורך דין, שיגיד לו את אותם הדברים בדיוק (רק להיפך).

את חוזרת הביתה. מתחילה לברר נתונים. נבהלת מהסכומים שאת צריכה להוציא. ואם אחרי כל הכספים האלו שתוציאי והחודשים הארוכים שתחכי, בכלל לא יקרה מה שייחלת לו?

והתוצאה הברורה היא כמובן שאת מפחדת להתגרש.

עומדים להתגרש? נקלעתם לסכסוך עסקי? הבית לגישור ויישוב סכסוכים מציע לכם פתרון מהיר, יעיל וזול >>>

התסריט הזה עובר על מרבית הנשים  שמחליטות לסיים פרק חשוב בחייהן כדי להתחיל משהו חדש וטוב יותר. אבל הפחד הזה מרתיע. ולא בכדי. בהחלט מפחיד לשים את כל הקלפים על שופט אחד, שאינו מכיר אותך, את בן זוגך ואת חייכם כלל וכלל.

אבל קיימת אלטרנטיבה. לפנות לגישור.

עולם הגישור שונה מעין כמותו מעולם בית המשפט.

בעולם הגישור את מחליטה על חייך, כפי שהחלטת עליהם עד היום. עולם הגישור הוא מהיר וזול ביחס לאלטרנטיבות. בעולם הגישור את לא מוותרת או מתפשרת על מה שחשוב לך. בעולם הגישור אין נפגעים. הילדים, בן זוגך ואת תצאו נשכרים.

בעולם הגישור את מדברת ומתקשרת עם בן זוגך. בעולם הגישור תיפרדו כידידים ולא כשונאים.

"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו. אך המשפחות האומללות – אומללות הן כל אחת על פי דרכה". כך פותח טולסטוי את ספרו "אנה קארנינה".

ואכן, כל משפחה שמתפרקת, מתפרקת בדרכה שלה, צריך רק למצוא את דרך המלך.

עולם הגישור הוא המקום היחיד  שיעזור לכם למצוא את הדרך הזו.

בעולם הגישור אפשר להפסיק לפחד ולהתחיל לחיות.

נילי דה שליט, מגשרת מטעם הבית לגישור ויישוב סכסוכים

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן