חשיפה ראשונה: משרד המשפטים וכנסת ישראל אינם סומכים עוד על עורכי הדין

חשיפה ראשונה: משרד המשפטים וכנסת ישראל אינם סומכים עוד על עורכי הדין

החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה  שעבר ביומה האחרון של הכנסת מעביר את תפקיד נותן המידע לזוגות לפני גירושין, מידיהם של עורכי הדין לידיהם של העובדים הסוציאליים שביחידות הסיוע שליד בתי המשפט. בעקבות סכסוכי גירושין רבים שהובילו לפגיעה קשה בבני הזוג ובילדיהם (לעיתים עד מקרי אלימות קשים), החליטו במשרד המשפטים ובכנסת לקחת מעורכי הדין את היכולת לייעץ לזוגות לפני גירושין, ולמנוע מהם לתת מידע חד צדדי, שהוא זה שגורם להחרפת הסכסוך ולמלחמות הגירושין הקשות.

 עומדים להתגרש? נקלעתם לסכסוך עסקי? הבית לגישור ויישוב סכסוכים מציע לכם פתרון מהיר, יעיל וזול >>>

מדובר על שינוי דרמטי בתחום הגירושין בישראל. שינוי שגורם בימים האחרונים לכל המעורבים בשוק הגירושין בישראל (שוק הנאמד במיליארדי ש"ח בכל שנה), לחשוש מהעתיד לבוא

החוק החדש ישפיע על הציבור בעיקר בנושאים הבאים:

1. ירידה דרמטית בכוחם של עורכי הדין לענייני משפחה שמעתה לא יוכלו להחריף את המחלוקות בין בני הזוג. מאחר ובני הזוג יופנו לקבל מידע מיחידות הסיוע, עוד לפני שמגישים כתבי תביעה והגנה (שהם הגורם העיקרי למלחמות הגירושין הקשות), יהיה הרבה פחות צורך בעורכי דין לענייני משפחה ומרבית המחלוקות והגירושין יסתיימו בהסכמה ובמהירות.

2. על פי הקיים במדינות אחרות שהעבירו חוק דומה, כאשר יכנס החוק לתוקפו תהיה ירידה של 90% בכמות המתגרשים בעזרת עורכי דין ובבתי המשפט.

3. על פי החוק החדש הזוגות המתגרשים יועברו לעובדות סוציאליות שאיתן יחליטו האם ללכת לטיפול זוגי או לגישור. הדבר יגרום ליותר אנשים לבחור לעצמם מגשר באופן פרטי ולדלג על התיווך של העובדת הסוציאלית.

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן