אבי ביטר שוב מסתבך

אבי ביטר שוב מסתבך

קובלנה פלילית שהוגשה נגד הזמר אבי ביטר בגין לשון הרע, חושפת מערכת יחסים בעייתית בין אבי ביטר לאבי צביר בעל מסעדת "קבביטר". מהקובלנה שהוגשה ביום חמישי האחרון, עולה שבין ביטר לצביר שררה מערכת יחסים עסקית, שבמסגרתה הוסכם (כך עולה מכתב התביעה), שאבי צביר שהוא בעל המסעדה הרשום, יעסיק את אבי ביטר שמוגדר כיום כפושט רגל, כפרזנטור של המסעדה. במסגרת תפקידו היה ביטר אמור לשהות בזמנים קבועים במסעדה, לארח לקוחות ולהביא לקוחות חדשים. בתמורה לעבודתו של ביטר סוכם שיקבל משכורת חודשית קבועה.

לטענתו של צביר כעבור זמן מה חדל ביטר מלבוא למסעדה לצורך מילוי תפקידו ועל כן הודיע לו צביר, על סיום העסקתו. לאחר שהתקבלה הודעת הפיטורין, פרסם ביטר בדף הפייסבוק שלו פוסט חריף נגד צביר. בפוסט כתב ביטר שהמסעדה נגזלה ממנו על ידי עבריינים וקרא לכל מכריו להפסיק לבקר במסעדה. פעולה זו שעשה ביטר גרמה לצביר לפעול נגדו בצורה של תובענה פלילית.

 עומדים להתגרש? נקלעתם לסכסוך עסקי? הבית לגישור ויישוב סכסוכים מציע לכם פתרון מהיר, יעיל וזול >>>

בסיכומו של דבר, מדובר במקרה נוסף של חוסר בתקשורת נכונה בין שותפים בעסק. לאחר שהתגלו חילוקי הדעות בין ביטר לצביר, עמדו בפניהם מספר דרכים לפתרון. קרוב לוודאי שביטר לא התכוון לעזוב את המסעדה ודווקא שמח על שיתוף הפעולה ועל המשכורת הקבועה. צביר מצדו גם כן היה מעדיף ששיתוף הפעולה שתוכנן בהתחלה יצליח. לאחר שפעלו הצדדים כפי שפעלו כל אחד בנפרד. הם הבטיחו לעצמם שכל תוצאה שתתקיים, תהיה התוצאה הגרועה ביותר עבורם בכל מקרה.

המוניטין של צביר כבעל מסעדה הוכתם ושמו שורבב לתקשורת יחד עם שמות של עבריינים ואילו ביטר יאלץ למצוא פרנסה אחרת. פרנסה שיקשה עליו עוד יותר לקבל לאחר שנודע ברבים שהוא אינו איש שקל לעבוד איתו.

בתגובה למקרה הגיב יניב שוורצמן יו"ר לשכת המגשרים העומד בראש הבית לגישור ויישוב סכסוכים "שבסכסוך הזה בדומה לאלפי סכסוכים עסקיים, הבטן מדברת לפני הראש, והפעולות שנעשות גורמות לנזק לשני הצדדים ללא כל תועלת אפשרית בצדן. ברור מהניסיון בהליכי גישור בין שני צדדים עסקיים ששיתוף פעולה עלך אף הקושי הכרוך בכך יוביל בהגדרה לרווח הדדי של שני הצדדים"

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן