אב גרוש: "בגלל הגירושין הפסקתי לאהוב את ילדי"

אב גרוש: "בגלל הגירושין הפסקתי לאהוב את ילדי"

תגידו מה שתגידו אבל את האמת צריך להגיד. אי אפשר להמשיך ולאהוב את הילדים כמו שהיה לפני הגירושין. גם אני וגם וגרושתי נלחמנו מלחמה נחושה על הילדים. נלחמנו בעזרתם של עורכי הדין שלנו "שעזרו" לנו לחפור לעצמנו את הבורות הגדולים ביותר. בורות שמהם אני לא מאמין שנצא אי פעם. נלחמנו במלחמה ארוכת שנים וארוכת דיונים בבתי המשפט. מלחמה בה היו מעורבים שירותי הרווחה ועובדים סוציאליים, מלחמה שבסופה ויתרתי. פשוט כך פשוט ויתרתי. ויתרתי על להיות אבא. ויתרתי על הילדים שלי.

בתחילת המאבק אמרתי שאני על הילדים שלי לא אוותר לעולם. הרגשתי שאשתי (גרושתי לעתיד), עושה את הכל כדי לפגוע בי ובקשר שלי עם הילדים ולכך לא הסכמתי. לא הסכמתי לכך שהיא מנסה למנוע ממני לראות את הילדים. לא הסכמתי לכך שהיא משמיצה אותי בפניהם. לא הסכמתי למחשבה שהילדים שלי שפעם ראו אותי כאבא גיבור, לא יעריצו אותי עוד.

 עומדים להתגרש? נקלעתם לסכסוך עסקי? הבית לגישור ויישוב סכסוכים מציע לכם פתרון מהיר, יעיל וזול >>>

אז לא הסכמתי. אז מה?

היום אחרי 5 שנים של מלחמה מתישה, אני מבין שכבר אין על מה להילחם. הילדים שלי כבר חושבים שאני אבא גרוע. הם מושפעים מבן הזוג החדש של גרושתי שכבר הבנתי שבתי הקטנה קוראת לו אבא. הבנתי שכל המלחמה שעשיתי, רק גרמה לה להילחם בי יותר. גרמה לה להתסיס את הילדים עוד יותר נגדי.

אל תתבלבלו, אני מודה שגם אני לא הייתי צדיק גדול בסיפור. גם אני נקטתי בכל טקטיקה הזויה שחשבתי שיכולה לגרום לילדים שלי לבוא אלי. ניסיתי לפנות לחברים שלהם, ניסיתי להפעיל את הסבים והסבתות ואפילו ניסיתי לדבר עם גרושתו של בן הזוג שהחליף אותי כאבא. את הכל ניסיתי ולא הצליח כלום. רק להפך.

היום כשאני מסתכל על הילדים שלי אני כבר לא רואה את היופי שבהם. אני רק רואה את המלחמה שכמעט וגרמה לי לאבד את שפיותי. אני רואה בהם את הטעויות שעשיתי ואת הנזק שגרמנו, אני והיא להם. אני כבר לא יכול לאהוב אותם כמו פעם אחרי מה שקרה. אני רק מקווה שהם יסלחו לי ושאני אוכל למצוא אהבה חדשה באחד הימים.

על החתום: אב גרוש שמצטער על הכל

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן