תביעות קטנות? כבר לא מה שחשבתם

תביעות קטנות? כבר לא מה שחשבתם

רגע לפני שאתם הולכים לבזבז את הזמן והכסף בבית המשפט לתביעות קטנות, כדאי שתכירו את הדרך החדשה והחכמה לפתור סכסוכים בישראל. הליך גישור במוסד לגישור תביעות קטנות יאפשר לכם פתרון צודק תוך זמן קצר ובעלות סמלית בלבד.

כל מי שפנה או שקל לפנות אי פעם להגיש תביעה קטנה יודע שמדובר בכאב ראש לא קטן. מתחילים בלשלם אגרה, לפתוח תיק, לכתוב מכתבים, ממתינים מספר חודשים לפחות, ואז מבזבזים ימי עבודה ועצבים על דיונים בבית המשפט. כל זה רק כדי לקבל במקרה הטוב, חלק קטן ממה שמבקשים. וזה כמובן רק במידה ולא שלחו אתכם לפני להתפשר או לוותר אחרי שהגשתם תביעה.

עומדים להתגרש? נקלעתם לסכסוך עסקי? הבית לגישור ויישוב סכסוכים מציע לכם פתרון מהיר, יעיל וזול >>>

מהדו"ח השנתי של הנהלת בתי המשפט עולה שבשנת 2013 לבדה, נפתחו 41,618 תיקים של תביעות קטנות ושאורך חיי תביעה קטנה בבתי המשפט השלום עומד (בממוצע) על 6.8 חודשים! כלומר עשרות אלפי אנשים בשנה ממתינים למעלה מחצי שנה לפסק דין שאולי יהיה טוב עבורם. תחלואי בתי המשפט ידועים ומוכרים לכל: העומס על בתי המשפט והמחיר הכלכלי והנפשי הרב שההליך בבתי המשפט גורם, גרמו לאנשים רבים לוותר על הצדק שמגיע להם לדעתם, מתוך ייאוש וחוסר אמון במערכת. אותם אנשים שחשבו לוותר או רוצים לקבל את המגיע להם מהר יותר ויעיל יותר, יכולים היום להיעזר בשירותיו של המוסד לגישור בתביעות קטנות.

המוסד לגישור בתביעות קטנות הוקם במטרה לתת לציבור הישראלי פתרון מהיר, יעיל, וזול וכן גם צודק בסכסוכים קלים.  כיום לאחר שהוקם המוסד לגישור בתביעות קטנות יכול כל מי שנמצא בסיטואציה של סכסוך שעומד בקריטריונים של תביעות קטנות, לקבל פתרון בתוך  מספר ימים בהליך גישור עם מגשרים מקצועיים של הבית לגישור ויישוב סכסוכים.

הליך גישור תביעות קטנות, דומה לכל הליך גישור סטנדרטי בעסקים ומשפחה. בגישור לא תצטרכו לוותר על מה שבאמת חשוב לכם, על האינטרסים האמתיים שלכם. סך הפתרונות האפשריים בהליך גישור תביעות קטנות גדול בהרבה מכל פסיקת שופט, נדיבה ככל שתהיה ומכל פיצוי כספי כשאולי תקבלו (אם יתמזל מזלכם) בבית המשפט.

בין אם המיטה שקניתם היא לא מה שהזמנתם, או ששברתם את השן מחפץ זר באוכל, או באם הלקוח שלכם לא משלם לכם, בהליך גישור תקבלו הרבה יותר מאשר בבית המשפט לתביעות קטנות. מהיום אין צורך לחכות חודשים כדי שיקשיבו לכם ויתנו מענה לפתרון שלכם. במוסד לגישור בתביעות קטנות תקבלו פתרון מידי לסכסוך.

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן