תושבים חוזרים הופכים למגשרים

תושבים חוזרים הופכים למגשרים

לפני כשנה וחצי שבתי ארצה עם בעלי ובנותיי לאחר שהות ארוכה בארה"ב..

על אף שרוב שנותיי חייתי בישראל, הרגשתי שאני באה אל הלא נודע. את ישראל עזבתי רווקה, מיד אחרי הצבא, בלי הרבה תכניות. וכעת חזרתי נשואה פלוס שתי ילדות וים של דאגות וחששות.

עלויות החזרה ארצה היו גבוהות מאוד עבורנו ולכן קיבלנו החלטה אסטרטגית שגם אני צריכה למצוא עבודה מיד כשנגיע לישראל. בחיפושיי אחר מקור פרנסה, נחשפתי במקרה (כנראה שאין מקרה) לפרסום של קורס המגשרים המקצועי של הבית לגישור ויישוב סכסוכים שמוכר על ידי משרד הקליטה, כקורס מקצועי המתאים לתושבים חוזרים בני שלושים ומעלה שמחפשים קריירה מבטיחה בישראל.

בפגישה במשרד הקליטה, קיבלה אותנו פקידה חמה ונעימה והלהיבה אותנו בהלוואה בתנאים מצוינים  ובקורסים מקצועיים להם אנו זכאים כתושבים חוזרים. מרוצים וחסרי סבלנות אמרנו לה במידי, אפילו בלי לתאם מראש, שאנחנו מעוניינים!!! גם בהלוואה וגם בקורס מקצועי. אני זוכרת שכשיצאנו ממשרד הקליטה, הסתכלתי על בעלי ואמרתי לו שאני לא מאמינה כמה שהם היו קלים ונעימים. אני זוכרת שהופתעתי מאוד לטובה מהחוסר הכמעט טוטאלי בבירוקרטיה. רק כשהגעתי למשרד הפנים לבצע פעולות אחרות, הבנתי שמשרד הקליטה הוא יוצא דופן ושגם זה כנראה בגלל שרוצים לדאוג יותר טוב לישראלים החוזרים.רוני-שלו1ם

תמיד אהבתי להיות זאת שפותרת את הבעיות לאנשים בסביבה שלי. לאחר שהבנתי שאני יכולה ללמוד את המקצוע, לקבל ליווי ותמיכה אחרי הלימודים ולקבל החזר מלא על הקורס, לא היססתי ונרשמתי לקורס מגשרים מקצועי בבית לגישור ויישוב סכסוכים של יניב שוורצמן.

היום אני מגשרת ומאושרת. גם מתפרנסת בכבוד, גם מלאת עניין וסיפוק וגם שייכת לבית שמקדיש את עצמו לבשורת הגישור ומכשיר את דור המגשרים הראשון מסוגו בארץ.הרבה ובנימה אישית אליכם חברי הטובים שגרים בחו"ל ורוצים לחזור לישראל: בישראל יש חוסר גדול במגשרים פעילים וכעת כאשר משרד הקליטה מממן לכם את הלימודים, זאת הזדמנות נהדרת לחזור ארצה ולהתבסס במקצוע מבטיח ומספק גם מבחינה אישית וגם מבחינת פרנסה.  קורס המגשרים המקצועי, מעבר להיותו קורס מרתק שנותן כלים לחיים בהתמודדות עם קונפליקטים ובניהול משא ומתן, הוא קורס שבסופו הבוגר יוצא עם מקצוע ביד.
לאימהות שבניכן אני רוצה לספר שמאחר והעבודה בגישורים היא עבודה שניתן לתאם לכל שעה שנוח לכן, מגשרת זה מקצוע שמאוד מתאים לאימהות שרוצות להיות עם הילדים ולא להזניח את הקריירה שלהן.

כאחת שעברה את זה, חשוב לי לחשוף את הדבר בפני אותם תושבים חוזרים שמחפשים כיוון בדרכם החדשה, ובכך לעזור להם בקליטתם ואולי אף להקל עליה.

איחולי הצלחה וקליטה נעימה

רוני שלום, תושבת חוזרת ומגשרת מטעם הבית לגישור ויישוב סכסוכים

 הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה>>> לכתבות נוספות לחצו כאן