שבוע של סיוט בטוח בניו יורק הצליח להפוך לחוויה של פעם בחיים

שבוע של סיוט בטוח בניו יורק הצליח להפוך לחוויה של פעם בחיים

נסענו אני ואשתי לשבוע לניו יורק לראות את ביתנו מופיעה עם קבוצת התאטרון שלה ב"אוף ברודווי". בחרנו בקפידה מלון. בדקנו מחיר, מיקום, אופי החדר ונוף שיהיה נשקף מהחלון. מצאנו והזמנו.  אחרי ישיבה ארוכה בצינור ממוחזר אויר שלקח אותנו מעבר לאטלנטי, אחרי צפייה בשלושה סרטים, ארוחות מחוממות ונמנום לא שקט, פקידי הגירה מנומנמים ורכבות עיליות ותחתיות הגענו מותשים למה שיהיה ביתנו למשך שבוע.

הכל היה ממש כמו שתכננו, כולל נוף מרהיב שנשקף מחלוננו מקומה העשרים ושלוש ברובע "צ'לסי". הסתובבנו כל היום בעיר שמכינה ומקשטת את עצמה למכירות סוף השנה ונפלנו מותשים לשנת לילה ערבה.

קצת אחרי שש בבוקר התעוררתי לרעש של מנוע אדיר של משהו שנוסע מחוץ לדלת. חשבתי על פלישה מהמאדים. זינקתי ופתחתי את הדלת.

מולי עמדה סינית צנומה מובילה שואב אבק מפלצתי. היא חייכה אלי וברכה אותי לבוקר טוב. נפרדתי מהכעס וברכתי אותה גם אני ושנינו חייכנו.

עומדים להתגרש? נקלעתם לסכסוך עסקי? הבית לגישור ויישוב סכסוכים מציע לכם פתרון מהיר, יעיל וזול >>>

בלילה חזרו שכנים מהחדרים הסמוכים. קלטתי כמה הקירות דקים. שמעתי הכל. את השיחות את בכי הילדים ובכלל כל מה שעושים אנשים כשהם בחופשה. בנוסף דלת הכניסה לחדר לא נטרקה כהלכה וכל פתיחת דלת אחרת במסדרון גרמה למשב רוח שטלטל את דלתנו.

וכך עבר שבוע.

הסינית עם השואב ואני הפכנו ידידים. אחרי שסיפרה לי על חייה, הפך רעם השואב לסוג של בוקר טוב. את השכנים הכרתי בהמון רגעי מעלית. הם כבר לא עיצבנו. כל הרעשים וההפרעות שיכלו להפוך את חופשתנו לסיוט היו לחלק מהחופשה כמו הקור בלתי נסבל שעטף רחובות שמתקשטים.

רפי אביב, מגשר מטעם הבית לגישור ויישוב סכסוכים

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן