תתגרשו נכון: לא הגיע הזמן שתלמדו מטעויות של אחרים?

תתגרשו נכון: לא הגיע הזמן שתלמדו מטעויות של אחרים?

מיליון סינים אינם טועים (?)  אז זהו מתברר שכן. 13 אלף זוגות מתגרשים בשנה, זוג מתוך שלושה זוגות! עובדה שניתן ללמוד רק מהנתונים שיש עליהם מעקב בסטטיסטיקה היבשה.

קשה לשמוע שאתה טועה, אבל, מיליון ישראלים כן טועים, בזה שהסכסוך הכי רגשי, בעל עוצמות והשפעה עצומה עליהם ועל בני משפחתם, מגיע בסופו של דבר לידי עו"ד ובתי המשפט – שם  לאף אחד לא באמת אכפת ממה שאתם רוצים.

שם מכמתים את הרגשות והרצונות לכסף. שם יש מי שיחליט עבורכם מה חשוב ומה פחות– ומי שמוכן לשחק ברולטה רוסית על חייו, בבקשה.

כל זה קורה, כשהפתרון לבעיה הקשה הזו נמצא מתחת לאף שלנו– גישור גירושין. בתוך החדר הקסום שנקרא "חדר הגישור" קורים דברים מופלאים.

ישנו דגש רב על רצונות הצדדים– מה יגרום לכם להיות מאושרים! אני יודעת שזה נשמע הזוי, ואתם בטח אומרים לעצמכם: על הסכסוך שלי אי אפשר לגשר, הפערים גדולים מדי.

אז זהו–שאפשר! גם אם זה נראה הכי לא הגיוני שיש. בחדר הגישור צועקים, נרגעים ושוב מתעצבנים, אך בסוף יוצאים עם הסכם ששני הצדדים מרוצים ממנו. דבר המצביע על כך, שההסכם יחזיק מעמד לאורך זמן ולא תקבלו פתאום תביעה הביתה ושוב תוציאו כספים, רק כי לא יכולתם לעמוד בהסכם. רק כי מישהו שהוא לא אתם (השופט בבית המשפט, למשל) החליט לכם כמה מזונות לשלם, מי ייקח את הבית ועוד.

לזוגות בעלי ילדים, גם אחרי הגירושין אתם תהיו קשורים אחד לשני– אז לא עדיף לפתור את הסכסוך בצורה הטובה והנעימה ביותר לכם ולילדכם?

אז כמה דברים שלא ידעתם על גישור:

הדבר הכי חשוב הוא, שגישור אינו מילה נרדפת לפישור או חיבור. מגשר אינו מילה נרדפת למטפל זוגי. בגישור אתם הם אלא שמחליטים לאן תנשוב הרוח. האם לגירושין? האם לשלום בית? האם לניסיון נוסף? את זה אתם מחליטים.

בטח אתם שואלים את עצמכם, מה באמת קורה שם בתוך חדר הגישור, מי זה המגשר הזה שחושב שיכול לתת לי מענה לבעיות שלי. ככל שהבעיות נראות לנו גדולות יותר, כך אנו מייחסים להן חוסר פתרון. אך כמו שאמרתי קודם-הפתרון מתחת לאף שלנו, רק צריך מומחה שיוביל את התהליך לתוצאות מספקות.

כשאדם חולה, הוא הולך לרופא שייתן לו תרופה לבעיה שלו, גדולה ככל שתהה, בין אם זו תרופה שמעלימה את הבעיה ובין אם זו תרופה שמחלישה את הכאב. כשרוצים לכתוב צוואה, הולכים לעו"ד שיעזור לנו. כך, המגשר נותן מענה לבעיות שלכם, גדולות ככל שיהיו. כשיש סכסוך– הולכים למגשר.

דניאלה לוי, מגשרת, מאתר המגשר יניב שוורצמן, פירמת הגישור המובילה בישראל.

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

רוצים לצאת מהסטטיסטיקה הכואבת? לשיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: