שיחה קשה – איך מודיעים למישהו בשורה קשה?

שיחה קשה – איך מודיעים למישהו בשורה קשה?

שיחה קשה – איך מודיעים למישהו בשורה קשה?

מה אחד מהדברים הכי קשים בחיים?

לדעתי זה להגיד למישהו שאנחנו בקשר איתו דברים לא טובים. לבשר לו או לה בשורה רעה. למשל, להודיע לבן או בת הזוג שרוצים להיפרד, לעובד שמפטרים אותו, לשותף שלך שאתה מתכוון לעזוב לפרויקט אחר.

הכוחות שצריכים לאסוף כדי לעשות את השיחה הזאת הם אדירים. לא סתם אנחנו עושים הכל, אבל באמת, כל מה שאנחנו יכולים, כדי להימנע מהשיחה הקשה הזאת. במקרים בהם אין לנו ברירה, אנחנו נגררים לשיחה, אבל אם אנחנו צריכים ליזום אותה זה דבר מאוד קשה.

לפני כחודש הייתה לי שיחה עם חבר, לוחם בצנחנים, שאמר לי ששיחה קשה, מרגישה לו כמו הרגע שאתה עומד על מפתן המטוס, רגע לפני צניחה, ובלי הדחיפה של המדריך, קשה לך להתנתק ולקפוץ. זה הרי לא הגיוני לקפוץ ממטוס בשמים.

השיחה היא אותו דבר, רק בלי המדריך הדוחף. זה נורא קשה ולא הגיוני להגיד לאשתך שאתה איתה עשרים שנה שאתה רוצה להיפרד, או לפטר עובד אחרי כמה שנים שהוא עובד איתך ואצלך. נורא קשה. זה נורא קשה להיפרד. ואין את המדריך שיתן לך את הדחיפה לעשות את זה.

שאלתי אותו, אם באימונים, כשהוא קפץ ממתקן האימונים, בגובה 3 מטר הוא פחד? אם גם שם בלי המדריך הוא לא היה קופץ? הוא אמר לי ברור שלא. זה בקטנה. מעולה, אמרתי לו, אז דמיין שהשיחה שלך היא מתקן אימונים, 3 מטר. שים לך בראש 3 מטר.

אנחנו כל כך חוששים מהקפיצה, סליחה מהשיחה, שאנחנו בטוחים שהקפיצה היא ממטוס, מגבוה, כשבפועל אנחנו קופצים מקסימום 3 מטר. אם אתם לא מתחמקים ועשים פעולות מאחורי הגב, הצד השני, מאוכזב ועצוב ככל שיהיה, נמצא באותה הסירה שלכם, שלא תתבלבלו.

בן או בת הזוג לא מאושרים בדיוק כמוכם, העובד לא מרוצה והשותף מרגיש לאן הדברים הולכים. אתם לא עושים רק טובה לעצמכם אתם עושים טובה גם להם. גם הם בטוחים שהם קופצים ממטוס, גם להם אין מדריך. הם לא קראו את הפוסט ודיברו איתנו. הם לא יודעים שהם מקסימום בגובה 3 מטר גובה.

3 מטרים. לא יותר.

ואם אתם זקוקים שנראה לכם את הגובה האמיתי של הקפיצה שלכם, תתקשרו 077-5151-333
שיחת הכוונה כזו, כדי שהקפיצה, סליחה השיחה, תהא מאחוריכם.

שיחה קשה היא שיחה קשה. כתבתי מדריך של איך להודיע לבן הזוג שאני רוצה להתגרש. המדריך הזה נכון לכל סוג של סכסוך בהקשר שלו. איך מפטרים עובד? איך מודיעים למישהו שרוצים לפרק את השותפות וכן הלאה. לקריאת המדריך לחצו כאן.

ואם אתם רוצים לשמוע יותר, לחצו ותשמעו את עו"ד יניב שוורצמן, המגשר מסביר על הפחד מהתגובה

אתם מוזמנים להתקשר ולהתייעץ עם מגשר מומחה או מגשרת מומחית איך להודיע הודעה קשה ואיך לנהל שיחה קשה מבלי לגרום להחרפת הסכסוך תוך הובלת השיח לפתרון מוסכם או לתהליך מוסכם של הידברות וגישור.

רוצים עוד מידע? רוצים להגיד מה דעתכם? רוצים להתייעץ?

  1. אפשר להתקשר בכל עת 077-5151-333. אנחנו תמיד חוזרים ותוך מקסימום 24 שעות.
  2. אפשר להצטרף אלינו לדף הפיסבוק ולעקוב – לחצו כאן לדף הפייסבוק.
  3. אתם מוזמנים לקרוא עוד באתר סולחה או לפי נושא עניין באתר המגשר.