אלמנתו וילדיו של רובין וויליאמס הולכים לגישור

אלמנתו וילדיו של רובין וויליאמס הולכים לגישור

מסתבר שגם במשפחות מפורסמות ועשירות אין חסינות מסכסוך משפטי מכוער הנוגע לעיזבון של ראש המשפחה. כזכור, לפני שמונה חודשים הקומיקאי רובין וויליאמס התאבד בתלייה. כעת מתברר שבני משפחתו החליטו ללכת להליך גישור לאחר מאבק משפטי מתיש, הנוגע לצוואה שהותיר אחריו השחקן האמריקאי.

הסכסוך המר בין אלמנתו סוזן שניידר וויליאמס, לבין שלושת ילדיו מנשואיו הקודמים (זכרי, זלדה, קודי) נובע בין היתר עקב חוסר הסכמה על דרך חלוקת הרכוש שהותיר וויליאמס, למרות שהשאיר אחריו צוואה מפורטת.

במסמכים שהגישה בדצמבר סוזן שניידר וויליאמס לבית המשפט העליון בסן פרנסיסקו, טוענת האלמנה כי הילדים לקחו בלי רשותה כמה מחפציו האישיים של וויליאמס. בשל כך היא ביקשה מבית המשפט לא לכלול את התכולה של הבית בעיר טיבורן, שחלקה עם בעלה (רובין) במסגרת התכשיטים והפריטים האחרים שהוריש וויליאמס לילדיו. בנוסף, הובהר כי סוזן שניידר אינה מבקשת לשמור על המזכרות של בעלה מהקריירה ההוליוודית, אלא על פריטים, שנאספו במהלך הנישואים שלהם.

מנגד, הילדים משני נישואיו הקודמים של וויליאמס, זכארי (31), זלדה (25) וקודי (23) טוענים כי סוזן מנסה לשנות את ההסכם ולגזול מהם את בגדיו וחפצים אישיים אחרים של אביהם האהוב. עוד טוענים הילדים כי שניידר מנסה לשנות את הסכם הנאמנות ובעצם מנסה 'לשדוד' אותם בכך שתיקח את בגדיו וחפציו האישיים של השחקן. עורכי דינם של הילדים הוסיפו וטענו כי "ליבם של הילדים נשבר",  בעקבות העובדה ששניידר פועלת בניגוד לרצונו של אביהם.

כזכור,  ויליאמס השאיר את הונו בקרן נאמנות המיועדת לילדיו, אך גם דאג להבטיח שאשתו, סוזן שניידר תקבל סכום שיבטיח את מחייתה. הסכסוך בין שני הצדדים נובע מאופן פירוש המשמעויות של הצוואה ולכן שני הצדדים החליטו לפנות להליך של גישור.

למרבה הצער, משפחות רבות בעולם ובישראל נקלעות לסכסוכים כתוצאה ממות אחד מבני המשפחה. סכסוכים אלו שנראים ממבט ראשון על רכוש וכסף הם למעשה סכסוכים רגשיים בעלי עוצמת רגשות קשה ואדירה על חפצים אישיים, רגשיים ובעלי משמעות לכל  אחד מבני המשפחה. סכסוכים אלו המעורבבים באינטרסים הכספיים הופכים את סכסוכי הירושה לקשים ומורכבים, כך שלעיתים יש נתק בין בני המשפחה לשנים ארוכות.

יניב שוורצמן, יו"ר לשכת המגשרים בישראל, והעומד בראש פירמת גישור המתמחה בסכסוכי ירושה ומשפחה, מסביר שהדרך הטובה ביותר לפתור סכסוכי ירושה הם בהליך גישור, לא רק בגלל שמדובר בהליך זול משמעותית ומהיר אלא בעיקר בגלל שזהו המקום היחיד בו בני המשפחה לא צריכים לוותר על רצונם. במילים אחרות, בני המשפחה לא חייבים להתפשר כמו בבית המשפט.

בנוסף, הליך הגישור מאפשר לנו לשמור על קשר סביר עם בני המשפחה האחרים ובעצם מקנה לילדים שלנו את הזכות להיות בקשר חם עם הקרובים להם, שנמצאים איתם בסכסוך משפטי. בנוסף,  ההליך הוא מהיר, זול, ללא פשרות ושומר על המשפחה.

בשורה התחתונה – משפחת וויליאמס בחרה בפתרון הנכון – לפתור את הסכסוך בהליך גישור עם כל הקושי הנובע מכך. שני הצדדים הצהירו כי הם מעדיפים לסיים את הסכסוך באופן דיסקרטי ולא פומבי ובצורה המהירה ביותר. הליך הגישור יאפשר לשני הצדדים לצאת מרוצים.

מערכת סולחה, מאתר המגשר יניב שוורצמן, פירמת הגישור המובילה בישראל.

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

גם אתם נמצאים בסכסוך על ירושה? לשיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: