רבתם עם הבוס? אפשר לצאת מזה בשלום

רבתם עם הבוס? אפשר לצאת מזה בשלום

פוליטיקה פנימית היא צורך שכנראה אי אפשר בלעדיו, אבל בהחלט אפשר להתמודד איתו. אם אתם חושבים שאין אצלכם פוליטיקה פנימית במשרד, אז זה רק בגלל שאתם כנאה עובדים לבד או שאתם לא פשוט לא מעודכנים במיוחד. כדי לדעת איך להתמודד עם הסכסוכים הפנים משרדיים קבלו חמש עצות שיעזרו לכם לפתור את הסכסוכים בין העובדים בחברה.

דברו ואל תטאטאו- כאשר אנשים עובדים ביחד, חייבים להיווצר מחלוקות ואי הבנות. הזנחה של המחלוקות הללו, תוביל בסופו של דבר להגדלת מעגל המעורבים בסכסוך ותביא לפגיעה בארגון. לכן חשוב מאוד להטמיע ערכים של תקשורת נכונה בין העובדים והמנהלים בחברה. ארגון שיודע לדבר הוא ארגון מצליח בכל הפרמטרים.

שתפו את העובדים והמנהלים – צעדים של בניית תקשורת בתוך החברה מחייבים בניית יחסי אמון בין כל העובדים. על מנת ולהגשים את היעד של חברה שיודעת לדבר, חשוב לשתף את העובדים והמנהלים בכל הדרגים, בדרך שאליה אתם רוצים להוביל.

אל תמתינו – מיד כשעולות מחלוקות צריך לטפל בהם. מנהל טוב יטמיע נוהל טיפול ברור במחלוקות הכולל יציאה מהמשרד וישיבה של העובדים/ מנהלים המסוכסכים באווירה יותר חופשית. במידה ולא מצליחים להגיע בשיחה לתוצאות אפשר בהחלט להיעזר במגשר המלווה של החברה. 2137738_l

נסו להגדיל את העוגה ולא לחלק אותה – עובדים רבים נוטים לחשוב שהצלחה של אחד היא הפסד של אחר. ניהול נכון של התקשורת בחברה, יוביל להבנה של שאר העובדים, שהצלחה של אחד יכולה בהחלט להוות הצלחה של כולם.

תנאי לכך הוא שפעילותו של העובד היחיד תעשה כחלק מתוכנית לקידום העסק שכל העובדים מכירים ומודעים לה. בצורה זו כאשר מושגת התקדמות בתוכנית של החברה וכאשר נדרש שינוי ארגוני על מנת ולשפר את הביצועים, יהיה לעובדים האחרים יותר קל להבין את המהלך.

מותר גם להגיד לא – מנהלים רבים חוששים מלשתף את העובדים בדברים הפחות נעימים. מחקרים קבעו שאנשים מתנהלים הרבה יותר טוב במצב של ידיעה (גם אם ידיעה שלילית) מאשר במצב של אי הידיעה. לכן אם אתם לא מרוצים מעבודתו של אחד העובדים שלכם או של אחד העובדים אתכם, אל תהססו. שתפו אותו ותגידו למה אתם בדיוק מצפים. אולי זה יהיה לא נעים בהתחלה, אבל מהר מאוד תגלו שהאווירה נהיית טובה ויעילה יותר.

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

למידע נוסף ושיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: