סכסוך מסחרי – לא השלים את העבודה למרות שקיבל את כל הכסף

סכסוך מסחרי – לא השלים את העבודה למרות שקיבל את כל הכסף

סכסוך מסחרי – לא השלים את העבודה למרות שקיבל את כל הכסף- מה הדבר הנכון לעשות?

כינסנו יחד את עו"ד יצחק מצליח ואת אבי הוכמן, יועץ עסקי ובורר, לענות על שאלה מטרידה שרלבנטית להרבה אנשים: מה עושים כשבעל מקצוע לא סיים את העבודה למרות שנתתי לו שקים על העבודה כולה?

מדובר בשאלה לא פשוטה שיש לה השלכות משפטיות שונות, והמומחים שלנו היו חלוקים בדיעותיהם:
אחד המומחים המליץ לבטל את השקים ולהעביר את הכדור למגרש של הקבלן – רוצה את הכסף? עכשיו אתה צריך לפעול.
המומחה השני טען שלביטול שקים יש משמעות משפטית והליך פשוט מול הוצאה לפועל הקבלן יוכל לחייב אותך בתשלום, והמליץ לפנות לבית משפט לתביעות קטנות.

בשני המקרים אפשר להוציא "מכתב עו"ד" שיפרט את הנזקים שנגרמו. מדובר אומנם בהוצאה נוספת אבל לעיתים די בה בכדי להביא לפתרון הבעיה.

ומה עם שיימינג?
בנקודה הזאת שני המומחים מסכימים: אפשר תמיד לפנות לרשת ולעשות שיימינג ולפגוע בדירוג המקצועי של בעל המקצוע, אם יש כזה. אם מחליטים על מהלך כזה חשוב להיצמד לעובדות ולא להיכנס לפרשנויות שלהן, ומומלץ לעשות זאת אחרי התייעצות עם עו"ד מומחה ללשון הרע, כדי שלא תצטרכו לשלם לקבלן פיצוי על הכפשה ולשון הרע.

איך אתם הייתם פועלים?

רוצים לשמוע את הדיון במלואו כנסו לתוכנית הסכסוכים בהנחיית יניב שוורצמן, לחצו כאן

SHOOT קצר מיניב: ההסכמה הגורפת של כולם באולפן הייתה שלא מוותרים בקלות, כל אחד בדרך מעט אחרת. והנה עוד דרך. על פניו, אם מדובר במעט עבודה שנשארה, ולא בסכום כסף גדול, תשקלו לשלם את שכר הלימוד על הטעות שלכם. הרי אתם יודעים (עכשיו) שלא נותנים את כל הסכום מראש. אף פעם. ולשיעור יש מחיר. אם הסכסוך עם נותן השירות יכניס אתכם ללחץ ויגרום לכם ולקרובים שלכם לעסוק בזה (למשל להיות חלק קבוע בשיחות הסלון שלכם), שחררו. על לימודים חסרי ערך הרבה יותר, אנשים משלמים הרבה יותר כסף. למדתם. תביאו מישהו אחר. תדאגו שההוא ידע שלקחתם מישהו אחר, פרגנו לחדש בכל מקום בפייסבוק בלי להזכיר את מי שעשה את העבודה הגרועה קודם, כולל בקבוצות שהוא נמצא, זו יכול להיות נקמה מושלמת. ואם בכל זאת יש לכם אנרגיות לריב, אז תעשו את זה עם חיוך, אחרת תיענשו פעמיים, פעם אחת שלא קיבלתם את השירות ששילמתם עליו ופעם שניה שהוא גרר אתכם לתקופה של אנרגיות שליליות. בהצלחה.