מעשה בגישור – סכסוך שותפים – בין חברות לשותפות

מעשה בגישור – סכסוך שותפים – בין חברות לשותפות

סכסוך שותפים הוא מורכב. הוא מורכב לא בגלל התוכן שלו, אלא בגלל שבדרך כלל, הצדדים מבינים שהם צריכים סיוע והתערבות רק כשמאוחר מדי, והיכולת להציל את העסק נמוכה. הנה מעשה בגישור שניהלתי כמגשר (בשל חשיבות הפרטים לסיפור הסכסוך, חלק מהפרטים המופיעים להלן שונו, בכדי לשמור על פרטיות המסוכסכים).

הסכסוך הוא בין שני שותפים בעסק, אבי ויגאל, בני 28, חברים מהצבא שירתו ביחד בפלס"ר גולני. אבי יליד מושב כנות, מושבניק בכל רמח אבריו. יגאל תושב תל אביב. אחרי הצבא, אבי התחיל לעבוד במשק ולחסוך כסף, הוא הצליח לחסוך 500,000 ש"ח. יגאל טס לטיול באירופה ונשאר בפריס והתחיל ללמוד בבית הספר לקונדיטורים ושפים בפריס.

לאחר חמש שנים חזר יגאל לישראל ובמילואים הראשונים נפגש עם אבי. לאחר שהתחברו שוב, כאילו לא תמו ימי הצבא מעולם, התחיל יגאל בהגשמת החלום שלו לפתוח מסעדת קונדיטור עם מנות מיוחדות שלמד בבית הספר בפריס. הוא חיפש משקיע במסעדה ובדק אפשרויות לקחת הלוואה.

אבי, שגם לו היה חלום על עסק מצליח, התחיל להתעניין במסעדה שיגאל רצה לפתוח, ולאחר שקיבל את הפרטים מיגאל, הציע ליגאל שותפות, כך שהוא ישקיע את הכסף ואילו יגאל ינהל את המסעדה. הם חיפשו ביחד מקום לפתוח את המסעדה ומצאו חנות פנויה בנחלת בנימין בתל אביב דרך חבר של יגאל.

הם פתחו את המסעדה/קונדיטוריה במסיבת השקה גדולה.

לאחר ארבעה חודשים של פעילות, בהם מעט מאוד לקוחות נכנסו למסעדה, החובות של המסעדה התחילו להצטבר למינוס של  50,000 ש"ח. באותו זמן, אבי כבר השקיע במסעדה 400,000 ש"ח.

בשיחה שמתנהלת בין אבי ויגאל, אבי דרש לשנות את אופי המסעדה באופן שתפנה לקהל מגוון ורב יותר, יגאל מנגד, טען שצריך לתת למסעדה להמשיך כמו שהיא, ושהסיבה שאין מספיק לקוחות, נעוצה בכך שבתחום הזה צריך ליצור מוניטין, עניין שלוקח זמן.

אבי הצהיר שהוא לא מוכן להשקיע עוד כסף במסעדה ויגאל הצהיר שהוא לא מוכן לשנות את אופי המסעדה. אבי ויגאל הגיעו אליי כשהם לא מדברים כבר שבוע וחצי ובינתיים לא עונים לספקים ולעובדים שמגיעים בדרישות כספים שונות, ומתחיל להיות בלאגן במסעדה.

מה אתם הייתם עושים?

נקודת המבט של אבי

אבי מספר שמאוד התרגש להגשים את החלום שלו לפתיחת עסק מצליח. בגלל שהוא ויגאל הכירו והיו חברים מאוד טובים, זה היה אפילו יותר מרגש, כי הוא מגשים את החלום שלו עם חבר. הכסף שהשקיע בשביל לפתוח את המסעדה, היה כל הכסף שהוא חסך ועבד עבורו מאוד קשה במהלך חמש שנים האחרונות במטרה אחרת גמרי, של קניית דירה עבורו ועבור חברה שלו  לאחר שהם יתחתנו, ובכל זאת הוא הביא את כל הכסף למסעדה.

הוא סיפר שהוא ויגאל היו ביחד בסיירת, אז הוא סומך עליו בעינים עצומות, בגלל העבר המשותף שלהם.

לאורך הזמן אבי מספר שגילה שיגאל אולי שף מעולה אבל הוא לא יודע לנהל, עכשיו מילא לא יודע לנהל, אבל התחושה של אבי הייתה שיגאל מנהל את העסק במין אדישות ונחת וחוסר אכפתיות, בגלל שהוא משחק בכסף שהוא לא שלו אלא כסף של אבי שהושקע. כסף שהוא ממש כל החיים של אבי. ההכחשה של יגאל למצב וחוסר הנכונות שלו לקחת אחריות מאוד הרגיזה את אבי.

אבי שיתף שהוא רואה שיגאל עובד קשה, והוא לא מזלזל בזה, אבל עם כל הכבוד, בסוף מי שמסכן את כל הכסף שלו והעתיד שלו זה רק הוא. אין לו בעיה להמשיך לעבוד איתו אבל הוא רוצה יותר שליטה על הניהול ועל התוכן, מה שלא היה בעבר. ואם לא תהא ברירה יאלץ לשקול לפרק את השותפות.

נקודת המבט של יגאל

יגאל שמח מאוד שאבי הסכים להיכנס איתו כשותף. הוא מאוד סומך עליו. במהלך חמש שנים יגאל "קרע את התחת" בפריס, היה עבד של  ממש, אצל שפים ידועים, על מנת לרכוש את הניסיון שלו. אין בישראל עוד שפים עם ניסיון כמו שלו.

הלימודים והחיים בפריס עלו ליגאל עשרות אלפי יורו והוא בזבז את כל החסכונות שלו על הלימודים. מדובר במוניטין של יגאל ועסק ראשון שלו, ולכן הוא לא יכול פתאום לשנות את מה שהוא עושה ואת אופי המסעדה.

יגאל מרגיש שאבי מנצל את זה שהוא מי שהשקיע את הכסף במסעדה, והוא יודע שליגאל אין עוד כסף להשקיע, והוא רוצה בגלל אותם כספים, לשנות את האופי של המסעדה, באופן שיכול לפגוע במוניטין של יגאל. ההרגשה הקשה היא כאילו אבי קנה אותו בגלל ההשקעה במסעדה. יגאל בטוח שהשינוי שאבי רוצה לערוך במסעדה יגרום למסעדה בוודאות גבוהה מאוד לקרוס ולהיסגר. אבי גם מתעלם מהכספים הרבים שיגאל הוציא כדי שיגיע למקום שבו הוא נמצא היום, והידע הקולינרי שלו, כאילו רק לאבי יש הוצאות וקשיים כלכליים, וכאילו שחוסר הצלחה של המסעדה כיום לא משפיעה גם על יגאל.

והנה עבודת המגשר. אנחנו לא יועצים עסקיים. מעולם לא ניהלנו מסעדה ובטח אין לנו את מערכת היחסים והניסיון של יגאל ואבי. מה אתם הייתם עושים איזה נושאים וסוגיות אתם הייתם מעלים ולאן הייתן לוקחים את הגישור הזה?

נושאים לדיון וחשיבה

  1. מה האלטרנטיבות – פירוק, רכישה הדדית.
  2. מה חשוב לכל אחד.
  3. ניהול המקום – אחריות.
  4. ידע של כל אחד.
  5. מה המשפחה / חברים חושבים מרגישים.
  6. מה המצב של המסעדה
  7. איך כל אחד רואה את המצב הכלכלי / ניהולי / מקצועי.

שבוע הבא אציג בפניכם את הסכם הגישור שהגענו אליו. מאוד יצירתי. מאוד שונה. נראה אם תוכלו להביא רעיונות והצעות לניהול הליך הגישור ולפתרון בהסכם גישור.

מקווה שלמדתם עוד משהו

  • אם יש לכם הערות והארות אשמח אם תתקשרו ותשתפו 077-5151-333.
  • אם אתם רוצים לשמוע ולהיפגש כנסו לכאן ותבחרו באפשרות הכי נוחה לכם.
  • אם אתם רוצים לקבל 2 כרטיסים חינם למפגש איתי שתפו את המאמר הזה אצלכם בפייסבוק ותייגו את "יניב שוורצמן המגשר -הקופסה".