מהפכת הגישור: מסיימים סכסוך בשתי פגישות

מהפכת הגישור: מסיימים סכסוך בשתי פגישות

"אני מפחד להשתמש ברטוריקה של 'מהפכה', אך אנחנו נמצאים בעיצומה של מהפכת הגישור", כך אמר כבר לפני יותר מעשור נשיא בית המשפט העליון דאז, אהרון ברק, בהתייחסו למרכז הארצי לגישור שהוקם בשנת 1998 כיחידה במשרד המשפטים, ומקום מושבו נקבע בתל אביב.

מאז אומנם עברו הרבה שינויים ומים בנהר, אבל עושה רושם שמהפכת הגישור שוב קורמת עור וגידים. בשנת 2012 כאשר התחלנו במהפכת הגישור היו מגיעים אלינו בממוצע שבעה תיקים בכל חודש.  היום אנו שמחים לבשר שבעקבות הפעילות הענפה שלנו (הקמנו 22 סניפים ברחבי הארץ), מגיעים אלינו בכל חודש כ- 50 תיקים בממוצע. מדובר בגידול בסדר גודל של 700 אחוזים!

מבחינתנו לא מדובר רק על גידול עצום בפעילות. מדובר בעצם על שינוי מהותי בישראל. שינוי שנגרם על ידי ציבור גדול, שהבין שמערכת המשפט הישראלית, לא מצליחה לספק פתרונות טובים ל- 800 אלף איש ואישה (10% מאוכלוסיית המדינה) שפונים בכל שנה לבתי המשפט. slide12-150x150

השינוי הזה הוא הניצחון של האנשים שהחליטו לא לוותר על מה שמגיע להם, אבל הבינו שבמקביל למלחמה על הצדק שלהם, הם לא צריכים לוותר על מערכות היחסים שלהם עם בני המשפחה, בני הזוג ועם השותפים העסקיים. אנחנו מאוד גאים שאנחנו נמצאים כאן למען אותם אנשים ומבטיחים להמשיך במהפכה גם בשנים הבאות.

כידוע, הגישור הנו חלופה לפתרון סכסוכים באמצעות גורם שלישי המסייע לצדדים בסכסוך להגיע לפתרון מיטבי באמצעות משא ומתן מתוחכם. המגשר בהליך ניטראלי לחלוטין, הצדדים הם אלו שמגיעים לפתרון בעזרת המגשר. ההליך כולל שלבים מובנים, שיטה בדוקה שתוצאותיה מוכחות.

פירמת המגשר, הוקמה על ידי יניב שוורצמן יו"ר לשכת המגשרים בישראל במטרה להנגיש את הליכי הגישור לפני פניה לעורכי דין ולבתי משפט, לכל אזרחי ישראל בכל זמן ובכל מקום.

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

רוצים להצטרף למהפכה? לשיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: