להתגרש במצב כלכלי – האם אפשרי?

להתגרש במצב כלכלי – האם אפשרי?

להתגרש במצב כלכלי לא טוב? האם אפשרי? האם כדאי להתפשר??
כל אחד מאיתנו מכיר לפחות זוג נשוי אחד שבוחר להישאר יחד רק מטעמי נוחות, (ולרוב מדובר בנוחות כלכלית) מהחשש  שהאופציה להישאר יחד היא גרועה פחות מהאופציה להמשיך לבד. הרי תמיד חינכו אותנו שטובים השניים מן האחד….האומנם? והאם בכל מחיר?
 
אז קודם כל מה עושים כשהמצב לא טוב? לא טוב כלכלית, לא טוב רגשית, אין אנרגיות, סוחבים עוד יום ועוד יום והחיים חולפים להם לידנו. אז קדימה, בואו נסכם שמהיום אנחנו אוספים את עצמנו במעט הכוחות שנותרו לנו ויוצאים ל מ ל ח מ ה !!!
 
קודם כל ידוע שקושי כלכלי הוא כדור שלג שצובר איתו על הדרך קשיים נוספים, כשהמצב הכלכלי בבית לא טוב זה מעמיד במבחן את הזוגיות, לוקחים אותה כמובן מאליו, היא כבר קיימת וכנראה תישאר שם לנצח, אבל זהו שלא!
 
תילחמו על האהובים שלכם, על הזוגיות שלכם ועל שלמות המשפחה. תאחדו כוחות, ותאבקו יחד בקושי הכלכלי, תהיו יצירתיים ונועזים ואל תתביישו או תתעצלו לבקש יעוץ והכוונה, ישנם גופים מקצועיים רבים שמציעים הבראה כלכלית, יכול להיות שתרוויחו גם שיפור בנזילות ועל הדרך את האהבה שלכם בחזרה.
 
ומצד שני, אם לא זה המצב, והאהבה נגמרה, אין תשוקה והדבר שאתם חולמים עליו יותר מכל הוא להשתחרר מהקשר אז תילחמו על החופש שלכם!
 
אל תגיעו למצב שבו אתם מפתחים סלידה מבן הזוג שלכם, תאספו את עצמכם, תשתחררו מתפקיד הקורבן ומהרחמים העצמיים שמאוד קל לשקוע לתוכם, תאחזו בכל הכח בתקווה ובעזרה וצאו לדרך, הכל אפשרי, זה רק עניין של זמן עד שהכל יהיה מאחוריכם.
 
אחרי הכל לא לשכוח שהילדים שלכם סופגים מכם הכל, את האופן שבו אתם מנהלים זוגיות, את התסכולים שלכם, את האושר שלכם, את הכעסים, פשוט הכל. ולהורים מאושרים יש ילדים מאושרים. 
 
אז החלטתם להתגרש, אבל איך מממנים את זה?
איך להתגרש מבלי לפשוט רגל?
נכון שלהתגרש זה הליך לא זול, אך היום ישנה דרך הרבה יותר זולה להתגרש. 
לא חייב לשלם עשרות אלפי שקלים לעורכי דין, לא חייב להיגרר לאינסוף דיונים מייגעים בבתי משפט, תחליטו שאתם עושים את זה אחרת, יותר יעיל, מתגרשים חכם: עשו זאת בהליך גישור.
 
בהליך גישור אתם יושבים יחד כזוג עם מגשר ניטרלי שעוזר לכם להגיע להסכמות, שמהם תנסחו יחד הסכם גירושין שמתאים לצרכים שלכם ולא פחות חשוב ליכולות שלכם.
כל ההליך מביא אתכם לפרידה בריאה, לא כופים עליכם החלטות של בית משפט, טובת הילדים וטובתכם האישית עומדת תמיד בראש סדר העדיפויות.
בהליך כזה אתם יכולים לחסוך עשרות אלפי שקלים והמון זמן!!!
 
 
ומה אם החלטתם להתגרש, אך עדיין המצב הכלכלי ממש גרוע ואין באפשרותכם לממן אחזקה של שני בתים נפרדים?  
 
אז הנה עוד דרך לחסוך, אומנם לא שגרתית, ומה שבטוח תדרוש מכם לא מעט ויתורים, אבל עדיין יש לה יתרונות לא מבוטלים:
 
מי אמר שחייבים לגור בבתים נפרדים? 
ישנם זוגות שגרושים לכל דבר ועניין ועדיין חיים יחד באותו הבית! 
אולי זה לא פתרון אידאלי, אבל בהחלט משהו שאם היחסים ביניכם מאפשרים את זה שווה לבחון כאופציה, ומעבר לחסכון הכספי, גם הילדים מרוויחים מהעניין הזה. נכון, זה פתח להמון מחלוקות אך עם חשיבה מוקדמת והסכם מקצועי ניתן לפתור אותם מראש.
 
בכל דרך שתבחרו תזכרו תמיד לנהוג בכבוד ובהתחשבות  כלפי הצד השני, אל תשכחו שגם אם אתם מתגרשים אתם עדיין נשארים הורים לילדיכם, יש לכם עוד דרך ארוכה לצעוד יחד, המון החלטות משותפות שתצטרכו לקבל בשיתוף פעולה, אירועים משמעותיים בחיי ילדיכם שתעברו יחד ולכן תעשו כל שביכולתכם להישאר בני אדם והורים לילדיכם.
 
לפרטים נוספים אתם מוזמנים להתקשר לאביבית אליהו 058-7760050 או להיכנס לאתר של המגשרים אביבית ועפר כאן
 
לשמוע את הדיון בתוכנית הסכסוכים בהנחיית יניב שוורצמן לחצו כאן ותאזינו