ככה פותרים מחלוקת: על גישור עסקי שמעתם?

ככה פותרים מחלוקת: על גישור עסקי שמעתם?

בעולם העסקי הגלובלי, קיימת חשיבות עצומה לחסכון במשאבי הזמן והכסף. במשך עשרות שנים, התרגלו מנהלי חברות גדולות וקטנות, להיעזר בשירותים משפטיים כאשר הם נקלעו לסכסוכים עם שותפים, ספקים, עובדים, לקוחות לא מרוצים ובעוד אין ספור סוגי סכסוכים, אך כיום השתנו פני הדברים ואנו רואים מגמה מבורכת, בה בוחרים המנהלים להיעזר בשירותי גישור למען פתרון המחלוקות.

להליך הגישור העסקי ישנם מספר יתרונות בולטים, קבלו את הבולטים שבהם:

פתרון יעיל בטווח הקרוב: ניתן לסיים מחלוקות קשות בארץ או בחו"ל תוך מספר שעות של דיונים בחדר הגישור או אפילו דרך הסקייפ (!!!).כסף

עלויות (חסכון בכסף): המחיר של הליך גישור עסקי נמוך במאות אחוזים מאשר הליכים משפטיים. שעת מגשר עולה בין 800-1400 שקלים בלבד לכל צד. את בניגוד לניהול הליך משפטי שכרוך בתשלום אגרות, בהתאם לאופי ההליך, שנמדד בעשרות אלפי שקלים ותשלום שכר טרחת עורכי דין  (לעתים אפילו מאות אלפי ש"ח).

שמירה על מוניטין: עסק שפותר סכסוכים בגישור, שומר על שמו הטוב ולא חושף את סודותיו למתחרים כפי שקורה כאשר בוחרים להגיש תביעה לבית המשפט, או כאשר עובד או לקוח ממורמרים מבטאים את תסכוליהם בפייסבוק למשל, כאשר הם מרגישים שאין עם מי לדבר.

שליטה בתהליך: הליך הגישור מאפשר למנהלי החברה להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבורה. אף גורם חיצוני לא מחליט עבורם מה "צודק". יתרה מכך, כל עוד המנהלים לא מגיעים להסכם שיהיה הטוב ביותר עבורם בתוך הנסיבות, הם לא מסיימים את ההליך.

הוצאות ביניים? אין! בהליך הגישור אין הוצאות ביניים כמו בהליך המשפטי. לא תשלמו שקל יותר מהתשלום לשעת העבודה של המגשר. אין הפתעות ואין חיובים שצצים משום מקום.

"שני שותפים, שהחזיקו ביחד חברת יבוא וייצוא גדולה הגיעו אלינו כדי להגיע להסכם פירוק שותפות ביניהם לאחר שהשותפות עלתה על שרטון", מספר יניב שוורצמן יו"ר לשכת המגשרים בישראל והעומד בראש פירמת המגשר, המספקת שירותי גישור עסקי בארץ ובחו"ל, "השותפים חששו שאם יגיעו לבית המשפט – ייפגע המוניטין של החברה ושניהם יפגעו".

"לאחר מספר ישיבות של גישור, הם הצליחו להגיע להסכם שיאפשר לאחד מהם להישאר עם עסקי החברה ולשמר את המוניטין שלה ואילו השני קיבל תשלום מכובד ביותר עבור חלקו בחברה, זאת יחד עם אופציות נוספות לרווח עתידי, במידה והחברה תשפר את הישגיה. שני הצדדים יצאו מרוצים, וזוהי מהות העניין".

מערכת סולחה

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

גם אתם בכסכסוך עסקי? לשיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: