חינם או לא חינם? האם כדאי לי לעבוד ללא תשלום תמורת פרסום או שיווק

חינם או לא חינם? האם כדאי לי לעבוד ללא תשלום תמורת פרסום או שיווק

חינם או לא חינם? האם כדאי לי לעבוד ללא תשלום תמורת פרסום, שיווק, תקבול עתידי

דילמה שעולה תמיד, מתי אני מותח קו עבה על פעולות ושירותים שאני מוכן לתת בחינם כדי לקבל בעתיד תמורה או שירות?

מתי אני מחליט להפסיק להיות פרייר ומנוצל ועובר לגבות תשלום מרבי עבור השירות/מוצר שלי

לי יש תשובה מאד ברורה: ברגע הראשון!!!! אל תמתין ואל תחכה לקבל תמורה עבור מה שאתה נותן בחינם. פשוט אל תיתן בחינם, תן ערך כלכלי הכי גבוה לשירות / מוצר שלך כי זה יהיה הערך האמיתי שלך בעיני כל הסובבים אותך.

איך אתה מעדיף שיראו אותך? כמקצוען ללא פשרות שנותן שירות באיכות הגבוהה ביותר? או כעוד בעל מקצוע בינוני שמחפש מי שיסכים לעבוד איתו?

אני נגד מתן שירות / מוצר חינם בתמורה לפרסום עתידי או חשיפה עתידית שאיני יודע מתי תגיע ומה תהיה התוצאה הכלכלית שלה. מבחינתי עדיף לכמת בערכים כספיים את השירותים שלי ולתת להם ערך כלכלי מהרגע הראשון, לדרוש את המחיר המכסימלי (פלוס 25% מקדם ביטחון עצמי), לעמוד על המחיר בעיקשות ובסוף לתת ללקוח הנחה קטנה ושולית שייצא עם הרגשה טובה ולא לתת כלום ושום דבר בחינם.

מסביבנו יש סוגי אנשים שונים, חלקם נוהגים לקחת ולא לתת, חלקם לוקחים ושומרים לעצמם, חלקם שואבים מאיתנו את כל האנרגיה והחוכמה שלנו וכולם אוהבים שזה יהיה בחינם.

אני רוצה לגבות מכולם את התשלום המגיע לי עבור המקצוענות שלי. נ ק ו ד ה !!!

אני כן מוכן לתת בחינם וללא תמורה רק אם אני יודע בוודאות שלמוצר / שירות / הבנה/ הקשבה שאני מקבל מהצד השני יש ערך חשוב בעיני. לא תמיד התמורה היא כלכלית, לעיתים התמורה היא רגשית, נפשית, או יכולה להיות גם יצירתית עבורי ותגרום לי להגיע להישגים או תובנות שלא הייתי חושב עליהם לבד.

לעיתים בעצם הנתינה ללא תמורה אני מקבל ערך לעצמי של טוב לב, של עזרה לזולת וכו'. במקרה שכזה, הנתינה היא ללא ציפיה לקבלת שום דבר בתמורה, אלא רק נתינה אמיתית (שזה לדעתי יותר קשה מכל מכירה איכותית). נתינה אמיתית יכולה להטעין אותי באנרגיות ובמחשבות חיוביות על עצמי ועל הסובבים אותי ולהזניק את היכולות שלי לגבהים שלא חשבתי עליהם.

סיכום: תהיה הכי מקצוען ותגבה את המחיר המכסימלי שניתן לקבל. אם החלטת לתת בחינם, תן מכל הלב ואל תצפה לקבל כל תמורה בחזרה.

רו"ח וכלכלן https://oferchen.co.il/

להאזנה לעפר מייעץ בתוכנית הסכסוכים בהנחיית יניב שוורצמן לחצו כאן