התפטרות – האם מותר לחפש עבודה במקביל? וכיצד להודיע למעסיק?

התפטרות – האם מותר לחפש עבודה במקביל? וכיצד להודיע למעסיק?

התפטרות – כשאדם רוצה להתפטר מהעבודה, האם אפשר לחפש עבודה במקביל ואיך ומתי מודיעים על עזיבה?

בתוכנית האחרונה דיברנו עם  עו"ד רענן קריב, מומחה לדיני עבודה, ועם דודי בורבה, מומחה לפיתוח מיומנויות השפעה ומכירות לעסקים, ונתנו תשובה לשאלה של מאזינה בנושא חיפוש עבודה חדשה בזמן שהיא עדיין מועסקת במקום אחר.

כדאי לדעת שבאופן עקרוני אין בעיה מוסרית או חוקית לחפש עבודה חדשה בזמן שמועסקים במקום אחר, וזה אפילו רצוי כדי לא לבזבז זמן או לאבד הכנסה.

אבל –

זה לא חוקי ולא מוסרי לחפש עבודה חדשה על חשבון זמן העבודה הנוכחית, או להשתמש במשאבי מקום העבודה בשביל זה, ומדובר בעבירת משמעת. כלומר אסור לחפש במחשב בעבודה או בזמן שעות העבודה (כלומר חיפוש בנייד האישי שלכם בזמן העבודה זו גם עבירת משמעת).

רצוי ששיחת ההתפטרות תהיה נעימה והוגנת, וכדאי לומר למעסיק את האמת בקשר למניעים לעזיבה. אם השיחה נעשית בצורה כזו רוב המעסיקים ינסו לפתור את הבעיה, אם אפשר, או יקבלו את ההודעה בהבנה כי אין להם שום אינטרס להחזיק עובדים לא מרוצים.

החוק מחייב זמן התרעה מראש: עובד במשכורת גלובלית שעבד שנתיים וחצי במקום עבודה חייב להודיע חודש מראש על התפטרות. ואילו עובד בשכר על פי שעות צריך להודיע מראש 24 ימים קלנדריים.  

להאזנה לדיון בתוכנית הסכסוכים בהנחיית יניב שוורצמן לחצו כאן.

 

SHOOT קצר מיניב: קחו נקודת מבט נוספת, עם כל הקושי שבכך, כמו שלא הייתם רוצים שימצאו מישהו שיחליף אתכם ואז יודיעו לכם, אלא הייתם שמחים לקבל הזדמנות נוספת או לפחות הזדמנות אמיתית להתמודד עם סיבת הפיטורים, נדמה לי שלמעסיק יש זכות דומה. תלוי כמובן בסיבת ההתפטרות, אבל אם מערכת היחסים טובה, שתפו את המעסיק בחוסר שביעות הרצון, שכר לא מספק, רצון להתקדם וכן הלאה. כך, כשתבואו ותודיעו שאתם עוזבים זה יהיה מבוסס על שיחה מוקדמת ולא תהא הפתעה.