הרווח כולו שלה: על גישור יצירתי בשבעה

הרווח כולו שלה: על גישור יצירתי בשבעה

קרוב משפחה שלי נפטר. היה בן 90. אהבתי אותו ואת אשתו. במציאות של יומיום לא ממש שמרתי איתם על קשר כמו שהייתי רוצה.

הגעתי לשבעה. ישבתי עם האלמנה. שוחחנו. גילינו שיש ביננו משהו מעבר לקרבת משפחה. הפכנו במהלך ימי השבעה לסוג של חברים. הקשר נמשך. טלפונים, ביקורים. גיליתי שאני אוהב אותה. הפכנו לסוג של חברים. דיברנו על כל מה שאפשרה שנדבר. געגועים לזוגיות, הקשר עם ילדיה שגרים מעבר לים, כאבי בגב הכרוניים, הפחד מהאובדן, מהמוות ובכלל.

תמו ימי השבעה. הקשר נמשך והתחזק. דיברנו בטלפון, ביקרתי אותה. הייתי שותה אצלה קפה חלש וטפל אבל מלא אהבה. טועם מהעוגיות שהכינה רק על מנת לענג אותה, מביטה בי טועם את מה שאפתה ומשוחחים.

נושא אחד היה חוזר בשיחות: בעלה , איש אוהב אדם נתן הלוואה לשיפוצניק שעבד בביתם. 40 אלף שקלים. השיפוצניק נקלע לצרות. חלה, לא היה יכול לעבוד, צבר חובות והיה זקוק לכסף. הבעל נפטר. השיפוצניק לא מכחיש את עניין החוב אבל אין לו כסף להחזיר. העניין מוציא אותה מדעתה. זקוקה לכסף אבל חשה אמפטיה כלפי בעל החוב.

"אולי תגישי נגדו תביעה?" שאלתי באחת הפעמים. 8555010_s

"לא נעים לי.  הוא איש טוב ואני לא יכולה לעשות לו את זה".

"אז תשכחי מכל העניין" – עניתי.

"אני לא יכולה" – אמרה.

עוד כוסות קפה, עוד עוגיות, עוד ימים והחוב לא נותן לה מנוח. אני מנסה להרגיע והיא מסרבת להירגע.

והנה הגיע היום.

ועד הבית בביתה החליט לסייד את חדר המדרגות.

שוב הקפה עם האהבה ובלי הטעם נבלע בחיכי. "נפלא", אני אומר. "הזמיני את בעל החוב, השיפוצניק, שיבצע את העבודה ואת חלקך בהוצאה המשותפת יקזז מהחוב שלו כלפייך" וכך היה.

ראו שכנים בבניין סמוך את איכות העבודה שלו ושאלו אותה לפרטי האיש. נתנה להם. עשה האיש את העבודה לשביעות רצון הדיירים וחלק מהתשלום שקיבל העביר לקרובתי.

אני לא ממש יודע כמה עדיין חייב לה אותו שיפוצניק. אולי היא כבר מזמן בזכות. אני רק יודע שבזכות אירוע אחד מאפשר, אירוע אחד בעל  חשיבה יצירתית ורצון טוב של כל המעורבים בעניין, אלמנה קשישה רגועה כעת.

שיפוצניק שהיה בעל חוב הולך לישון במצפון נקי. ואני? בכל פעם כשאני נוגס בעוגיות ומוריד אותן במורד גרוני בעזרת קפה טפל, אבל מלא אהבה, אני ממשיך לשמוע על כאבי הגב, הגעגוע לילדים שחיים מעבר לים, הבדידות והזקנה אבל איני שומע יותר מילה אודות החוב של השיפוצניק.  

מערכת סולחה, מאתר המגשר יניב שוורצמן, פירמת הגישור המובילה בישראל.

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

חושבים להגיש תביעה? רגע לפני.. לשיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: