הקופסה – תוכנית טלוויזיה חדשה בגישור

הקופסה – תוכנית טלוויזיה חדשה בגישור

הקופסה – תוכנית טלוויזיה חדשנית בתחום הגישור

ביום ראשון ה-15.10.17 בשעה 22:10 שודרה בקשת (ערוץ 2) תוכנית טלוויזיה חדשה וייחודית בתחום הגישור.

קודם כל הפרומו ואח"כ ההסבר.

לאורך השנים היו ניסיונות רבים בארץ ובעולם ליצר תוכנית טלוויזיה שתעסוק בגישור ובפתרון סכסוכים. תוכנית שתראה כיצד ניתן להביא שני אנשים שנמצאים בסכסוך קשה ועמוק לפתרון. בשנה וחצי האחרונים פותחה תוכנית חדשה בשם הקופסה, שמביאה משהו חדש לטלוויזיה. תוכנית שכל כולה סובבת סביב ההכרה בכך שלספר סודות ולפתור סכסוכים קשים, זה דבר מורכב מאוד במציאות שלנו, ושצריך להביא משהו חדש. כלי חדש. שייתן מענה וסיוע לצדדים המסוכסכים. הקופסה היא כלי ייחודי לפתרון סכסוכים שיצר המגשר יניב שוורצמן שמעניקה לו את כלל הכלים המקצועיים הנדרשים על מנת לנהל הליך גישור מורכב בסוגיות שונות ומגוונות.

לצורך הפעלת הקופסה פיתח יניב שיטת גישור ופתרון סכסוכים חדשה בשם MedBox, לפיה, בהנחה שכולנו מסוכסכים, כל הזמן, בין אם מדובר בסכסוכים יום יומיים עם בן או בת הזוג שלנו, בכביש, במקום העבודה, עם עובדים אחרים, או הבוס, בחנות שקנינו בה מוצר ולא היינו מרוצים ממנו, וכן הלאה עד סכסוכים מורכבים של גירושין, נדל"ן, חוזים, ירושה ועוד. מחקרים מצביעים על כך שאדם משקיע בממוצע 3 שעות בשבוע, מידי שבוע, על סכסוכים במקום העבודה, וזמן דומה על סכסוכים בבית לאחר שעות העבודה. 6 שעות בשבוע על סכסוכים, למעלה מ-300 שעות שמושקעות בסכסוכים או טרדה מסכסוכים בשנה!!!!

שיטת ה-MedBox מאפשרת לכל אחד לפתור סכסוכים שבהם הוא מעורב וצפויה לשנות את האופן שבו אתם מתנהלים בסיטואציות סכסוכים יומיומיות.

כולם מחפשים פתרונות מחוץ לקופסה, אבל הרעיון של ה-Medbox הוא במתן פתרונות שכולם בתוך הקופסה. למה אנחנו מחפשים פתרונות מחוץ לקופסה? מתוך חשיבה שיש כוח חיצוני שיכול לפתור את הסכסוך. שיטת ה-Medbox מדגימה ומסבירה כיצד ומדוע כל הפתרונות, שירצו את הצדדים לסכסוך ויעמדו במבחן המציאות והזמן, חייבים לבוא דווקא מתוך הקופסה.  

הקופסה מייצרת מערכת אילוצים, רציונליים ולא רציונליים, שמכריחה את האנשים לפתור את הסכסוך בו הם מעורבים בצורה הטובה והנכונה ביותר, ומייצרת הליך גישור טוב, שלא רק מגיב לסכסוך, אלא ממש שולט בו, בלי שהצדדים יכולים לברוח מההתמודדות עם הצד השני העומד מולם ומהסכסוך בו הם מצויים.

והנה תוכנית הקופסה (הפרק הראשון) שודרה וזכתה לא רק לרייטינג גבוה מאוד (18%) אלא למחמאות גורפות הן מבעלי מקצוע בתחום יישוב הסכסוכים והגישור והן מהציבור הרחב.

לצפייה בפרק הראשון לחצו כאן 

בעקבות שידור התוכנית קיבלנו פניות רבות להתייעצות בסכסוכים שונים, בתוך המשפחה, קהילה גאה, עסקים, גירושין וכן הלאה. לכן פתחנו עבורכם את כלל ערוצי התקשורת. אתם מוזמנים לפנות ולקבל עצה טובה, בכל עת, באחת מהאפשרויות הבאות: