הטעות הגורלית שעלולה לגרום לכם לסבל לכל החיים

הטעות הגורלית שעלולה לגרום לכם לסבל לכל החיים

אני מבטיח לכם שאתם תעשו את הטעות הזו לפחות פעם אחת בחיים. אתם תעשו את הטעות הזו בגלל חוסר הבנה בסיסי ופשוט.

נניח שאתם רוצים להתגרש, או שהשותף שלכם החליט שהוא רוצה להפר הסכם מולכם, או אולי פיטרו אתכם בניגוד לדין. זו יכולה להיות כל הפרת הסכם, נזק שנגרם לכם כתוצאה מפגיעה בשמכם הטוב, ברכוש ובכסף או פגיעה באחד מבני המשפחה.

אתם כועסים, אתם פגועים, יותר מהכל, אתם רוצים "לנקום", ללמד את הצד השני לקח שהוא לא ישכח, ולשלם על ההתנהגות שלהם ביוקר. אתם לא מוכנים להתפשר ולוותר, אתם יודעים מה מגיע לכם, ואת זה בדיוק אתם מתכוונים לקבל, בלי לוותר ובלי להתפשר.

מה תעשו? איפה מתחילה הטעות? הרבה אנשים בודקים את האפשרויות העיקריות, לגרום לצד השני לשלם על הפגיעה בכם. האפשרויות הנפוצות ביותר כיום, הן ההליך משפטי והליך הגישור. כל בדיקה בסיסית שתערכו, תעלה את היתרונות הרבים הגלומים בהליך הגישור על פני ההליך המשפטי, הוא הליך הרבה יותר מהיר, הרבה יותר זול, הוא הליך שבו אתם לא יכולים להפסיד, ואולי חשוב מכל, הוא הליך שמתנהל בשפתכם, בהשתתפותכם, כשאתם שולטים בו.

למרות היתרונות בהליך הגישור, אנשים רבים, מתוך חוסר היכרות עם הליך הגישור, סבורים שהגישור, הוא הליך שבו מתפשרים ומוותרים, ולכן, הם בוחרים לפנות לעורך דין.

27610230_l

הטעות הגורלית

עצרו. אתם עומדים לעשות את הטעות הגדולה שעליה אני כותב עכשיו. הטעות הכה נפוצה, שתעלה לכם כמו לרבים מבני משפחתכם וחבריכם הרבה כסף, עוגמת נפש ובעיקר לא תשיג לכם את מבוקשכם.

הכל בגלל תפיסה מוטעית לגבי הליך הגישור. גישור זה המקום היחיד שבו אתם לא מתפשרים ולא מוותרים, גישור זה המקום היחיד, שבו תוכלו להתבטא ולומר בדיוק, מה אתם רוצים, ולהגיע לפתרון שירצה אתכם.

ועכשיו שוב חזרו על המשפט "בגישור זה המקום היחיד שלא מתפשרים ולא מוותרים".ככל שתשכילו לזכור את המשפט הזה תמנעו מעצמכם את הטעות הגדולה שעליה תשלמו ביוקר.

אתם בטח אומרים לעצמכם איך זה יכול להיות? נראה שהכותב לא לגמרי מבין את מה זה סכסוך שעליו הוא כותב, איך שני צדדים יכולים לקבל את מה שהם רוצים בלי להתפשר ובלי לוותר.

התשובה לזה היא כפולה. הליך הגישור מתבצע על ידי שני מגשרים, שהתמחותם היא בניהול ופתרון סכסוכים. מגשרים מנוסים, יודעים להביא את שני הצדדים לוהטי רוחות ככל שיהיו, להסכמה שתענה על האינטרסים האמיתיים שלהם.

כמה פעמים לאורך חייכם עשיתם "סולחה" או "שולם" בין שני חברים, בני משפחה או עובדים במקום העבודה? אותם חברים/ בני משפחה/ עמיתים לעבודה, הגיעו אליכם טעונים ועצבניים, כאשר הם לא רוצים לדבר אחד עם השני, והנה במספר שיחות, הצלחתם להשלים ביניהם, בלי שהם שמרו טינה זה לזה, ומבלי שהם חשבו שהם מוותרים על משהו.

בסכסוכים מורכבים, חברים יכולים להתקשות באותו "תיווך" בין שני הצדדים, ולכן נעזרים במגשרים מומחים, בעלי ניסיון, שיודעים להוביל את הצדדים לפתרון שבסיומו, שני הצדדים יהיו מרוצים, וירגישו שסיימו את ההליך "מנצחים", בלי לוותר ובלי להתפשר.

ולמי שצריך את זה באופן יותר ספציפי:

בהליך גירושין – הליך גישור יעזור לכם להיפרד ולהגיע להסכם שיאפשר לכם להמשיך ולחיות כמו בני אדם בעתיד (מנסיוני כמגשר, פעמים רבות נתקלתי בהסכמים משפטיים אליהם הגיעו צדדים באמצעות עו"ד או באמצעות בתי המשפט, שלא היו עוברים את "מבחן המציאות", הצדדים פשוט לא יכלו לעמוד בהם, למשל, מפאת חוסר יכולת כלכלית, קשיים נפשיים, וכיו"ב), לעבור הליך קצר ככל הניתן, כדי להתחיל להתמקד בעתיד, בלי הליכים רבים שעלולים לגרור את הצדדים בבתי משפט שנים, בחיסכון של עשרות אלפי שקלים לעומת ההליך המשפטי ובעיקר בלי שאף אחד מהצדדים מוותר על משהו.

בהליך עסקי – הליך הגישור יעזור לכם לשמור על האינטרסים העסקיים שלכם, שעשויים לעמוד פעמים רבות בניגוד לתחושות הקשות נוכח הסכסוך, ויתירה מכך, הליך הגישור, יותיר פתח לשיח והידברות בין הצדדים המסוכסכים, אשר ייתכן והאינטרסים העסקיים שלהם, יהיו להמשיך ולשמור על הקשר העסקי.

בהליך הגישור, יסייעו לכם המגשרים לשמור על ההשקעה, ההתחייבויות וההסכמים שאתם חתומים עליהם. בהליך העסקי, יתרון המהירות, בא לידי ביטוי במיוחד, כאשר נושא התזמון, יכול להשפיע על אינטרסים כלכליים, ויתירה מכך, אף עלול להפוך את הסכסוך כולו ל"לא רלוונטי" ולא לשכוח שלעיתים ההוצאות המשפטיות שלעיתים מתקרבות לנזק עצמו ובעיקר בלי לוותר.

כך בכל סכסוך וסכסוך, ירושה, נדל"ן, חוזים, סכסוכים משפחתיים, סכסוכים בתחום העבודה, סכסוכים עם ספקים וכן הלאה. בכולם תקבלו פתרון עכשווי, מיידי, מיטבי, מבלי לוותר ומבלי להתפשר.

מי שאומר לכם אחרת, לכו ובדקו מה האינטרס שלו שלא תלכו לגישור, אם תמצאו תשובה שמצדיקה לא ללכת לגישור, ספרו לי, אני לא מכיר אפילו אחת חוץ מזאת שרוצים לשמר את הטעות שלכם.

אז מה אמרנו? רוצים לא לעשות טעויות, מעכשיו, כל פעם שאתם, או קרוביכם או עמיתיכם, נקלעים לסכסוך, אמרו, רק גישור כי בגישור זה המקום היחיד שלא מתפשרים ולא מוותרים, לא על הכסף, לא על הזמן ובטח לא על התוצאה".

ותהיו בני אדם, ספרו את זה לכל מי שמסוכסך שלא יעשה את אותה הטעות. חבל.

יניב שוורצמן, מאתר המגשר יניב שוורצמן, פירמת הגישור המובילה בישראל.

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

גם אתם לא רוצים לעשות את טעות חייכם? לשיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: