החלטתם להתגרש? אפשר גם בדרכי נועם

החלטתם להתגרש? אפשר גם בדרכי נועם

כאשר עולות מחשבות ראשונות על פירוק המשפחה, רגע לפני שמסתערים על מדרגות הרבנות ורגע לפני שמקשיבים לכל העצות של הקרובים לנו (שלרוב כמובן רוצים אך ורק בטובתנו ומעט ברעתו של הצד השני) ובוחרים את עוה"ד הטוב ביותר לענייני משפחה (שלרוב האינטרסים שלהם הפוכים משלנו), בואו נחשוב כיצד אנו ממזערים נזקים.

במקביל אנו כמובן חולמים גם לצאת מורווחים מהסיפור הלא נעים הזה, אחרי שנים רבות של השקעה במשפחה ובקריירה שבנינו ובילדים המופלאים שלנו. לכן חשוב מאוד לבחור בדרך הטובה ביותר עבורנו.

הדרך הטובה ביותר היא גישור: גם כשאנחנו אוטוטו מאבדים תקווה לדבר עם הצד השני, שחיינו לצדו מעט או הרבה שנים (אין זה משנה),  וכרגע נראה שיש בינינו חומה אחת גדולה של חוסר תקשורת, זהו הרגע בו אתם צריכים לבחור כיצד יראה העתיד שלכם – מלא במרמור ושנאה הדדית או הבנה. 30278095_l

רק בדרכי נועם נוכל להגיע הכי רחוק שאפשר למען ילדינו ולמעננו. בסופו של דבר נגיע להסכם מתוך ההבנות בינינו, זאת לאחר שפירקנו את מטעני הקושי ומתוך ידיעה שזהו הדבר הטוב ביותר עבורנו ועבור ילדינו. הכל כדי שלא נחיה בפשרה ונוותר על מה שעקרוני עבורנו לעתיד.

המדרש אומר שהסיבה שמתן תורה לא היה מיד ביציאת מצרים היתה, המחלוקת והמריבה בין בני ישראל. הביטוי בו משתמש המדרש הוא 'נוסעים במריבה וחונים במריבה', דבר זה מבטא את הכח המניע.

התורה היא הכח המניע של עם ישראל, ולא תיתכן מציאות שהמריבה היא הכח המניע של האומה, כי כשאדם רב עם חברו – כל מעשיו יונקים מאותה נקודת חיכוך. עוד נשים לב לכך, שהמדרש אינו אומר "נוסעים כשהם רבים" אלא "נוסעים במריבה" – מריבה היא מציאות מתמדת, וכשיש מציאות כזו אי אפשר להתחבר אל התורה. רק כשישראל באו לרפידים והיו מוכנים להגיע לשלום היתה אפשרות לקבל את התורה.

בגישור הכל מונח על השולחן

בהליך הגישור אנו מעלים את כל מה שחשוב לנו "על השולחן": חינוך הילדים, אורח חיים, משפחה, מגורים ועוד. מדברים ומתקשרים ע"י גורם נטרלי שאינו לוקח צד אלא מלווה את התהליך שבני הזוג עוברים מ א' ועד ת'. במידת הצורך ניתן ייעוץ של אנשי מקצוע; יעוץ משפחתי' זוגי, אקטואר וגם עו"ד. זאת בכדי, שתרגישו הכי בטוחים בתהליך שתוצאותיו ילוו אתכם בהמשך דרככם העצמאית. הליך הגישור, הוא קצר ובעלות נמוכה משמעותית מהליך גירושין באמצעות עורכי דין. בנוסף, כל מה שתגידו בחדר הגישור פשוט יישאר שם, עם חסיון מוחלט, ללא שום אזכור באינטרנט.

האווירה היא אחרת ולא "משרדית". מותר, אפשר ורצוי לומר ה-כ-ל, כמה שתתקשרו ותדברו יותר, כך השיח יהיה ברור ומובן (גם אם הטונים גבוהים ולא נעימים לפעמים). השפה היא יומיומית ולא שפה משפטית, שלעיתים מקשה על הצדדים בהבנת האינטרסים העקרוניים עבורכם. בחדר הגישור ניתן לייצר פתרונות יצירתיים ואלטרנטיביים, לכל קונפליקט ואתם הקובעים הבלעדיים כי רק אתם יודעים ומכירים את הסיפור האישי שלכם.

כולי תקווה שתעשו שימוש מושכל בנאמר כאן ותגיעו לחדר הגישור מתוך הבנה וידיעה שזה המקום הטוב ביותר עבורכם לפתור את המשבר והסכסוך שבעקבותיו. הסכסוך ייפתר בדרך הטובה ביותר, במינימום זמן וכסף ועם מקסימום תובנות, הבנות וצידה לדרך.

העתיד יכול להיות טוב יותר, לא חייבים להתגרש ברע. ניתן להיפרד ולהישאר בני אדם הערבים זה לזה. המשמעות היא שאנו אחראים לשלומו ורווחתו של חברנו ועל אחת כמה וכמה אדם שהיה בן או בת הזוג שלנו ושהיה הכי קרוב אלינו והקים איתנו משפחה וילדים, שלוקחים דוגמה ומודל אישי.

אז בואו ניתן להם סיבה לגאווה שאפשר גם אחרת, כן זה אפשרי!

הדס קמפנר, מגשרת מטעם פירמת בגישור המובילה בישראל, יניב שוורצמן המגשר.

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

החלטתם להתגרש? לשיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: