הוקם המוסד לגישור בתביעות קטנות

הוקם המוסד לגישור בתביעות קטנות

 העומס, הסחבת והחשש מבתי המשפט גורם לציבור רחב בישראל, לוותר על זכויותיו ולא לקבל פתרונות לסכסוכים שכיחים. מעכשיו יש פתרון חדש שיעזור לעשרות אלפי ישראלים בכל שנה, לקבל את הפתרון הצודק ביותר בזמן קצר ביותר ובעלות שולית.

על פי נתוני הנהלת בתי המשפט (שטרם פורסמו בתקשורת) בשנת 2013 הוגשו לבית המשפט לתביעות קטנות 41,618 תיקים שסכום תביעתם נמוך מ-33,800 ₪. משך הטיפול הממוצע בכל התיקים הללו הינו 6.8 חודשים.

המוסד לגישור ויישוב סכסוכים הוקם על מנת ולתת מענה מהיר, יעיל וזול לכל אותם עשרות אלפי אנשים ולכל אלו שוויתרו ולא תבעו מלכתחילה. לעומת בית המשפט לתביעות קטנות, אצלנו הזמן הממוצע לסגירת תיק אצלנו נע בין שלוש שעות לשעתיים בלבד.

רחבת-כניסה-הבית-לגישור-ויישוב-סכסוכים

איך זה עובד:

אצלנו אין בירוקרטיה. הכל מתנהל בצורה פשוטה דרך אתר האינטרנט www.ktanot.hamegasher.co.il  . תהליך הגישור בתביעה מתחיל כאשר שני הצדדים או רק אחד מהם, פונים למוסד לגישור בתביעות קטנות דרך אתר האינטרנט, וממלאים את פרטיהם בטופס המקוון.

עד 24 שעות לאחר מכן חוזר אל הצדדים מגשר או מגשרת מוסמך שמתאם עם הצדדים את הגישור. לאחר שנקבע המועד, מוציא המוסד לגישור בתביעות קטנות, זימון רשמי ומדריך הכנה לצדדים, עם כל הפרטים הנחוצים לקראת הגישור.

כמה זה עולה? על מנת ולהגיש בקשה להליך גישור במוסד לגישור בתביעות קטנות, נדרשים הצדדים לשלם אגרת פתיחת תיק בסך 586 ₪ בלבד. מלבד האגרה לא משלמים הצדדים תשלום נוסף.