גישור חובה ואגדת חכמי חלם – טיפשות או חוסר ידע?

גישור חובה ואגדת חכמי חלם – טיפשות או חוסר ידע?

גישור חובה הוא מונח שמתחיל להיות שגור יותר ויותר אצל הרבה עורכי דין ושופטים. מי שמכיר הליכים משפטיים יודע שהיום תביעות רבות מגיעות בסופו של דבר לגישור, בין אם בגלל חוק (כמו בגירושין) ובין אם בגלל המלצות של שופטים בבית המשפט (המלצה שלא ניתן לסרב לה).

לפני כמה שנים כתבתי מאמר בגלובס שמדבר על טיפשות. וכעסו עלי. ולדעתי צדקו חלקית. אני מבין שלקרוא לאנשים "טיפשים" זה עלול לפגוע. זה ברור לי. אבל אם הפגיעה הזו תעורר ולו אדם אחד, שלא לעשות טעות קריטית ואדירה, זה שווה את הכל.

כמובן שלא הכל נובע מטיפשות. הרבה אנשים מתנהלים בצורה שבה הם מתנהלים בגלל חוסר ידע, ואולי גם קצת תמימות.

אז על מה אני מדבר? אני אסביר באמצעות סיפור עם מוסר השכל.

אגדה ידועה מספרת על גשר רעוע בעיר חלם שבשל מצבו הפיזי הירוד, גרם לפגיעות בגוף של כל מי שחצה עליו. ילד אחד קיבל מכה בברך, סבל שסחב שק קמח הפיל אותו בגלל תזוזת הגשר וכן הלאה. הקש ששבר את גב הגמל היה מקרה בו סוחר עשיר נפל לנהר כי סוסו נבהל מעץ שנשבר על הגשר. במשך 10 ימים ו-10 לילות ישבו וחשבו חברי מועצת חכמי חלם, מה הם יעשו עם הגשר והגיעו לפתרון שחייב הקמת מפעל בנייה שכמוהו לא נראה. הם גייסו כסף רב, והקימו ליד הגשר הרעוע… בית-חולים מפואר. כך, בכל פעם שתושב חלם נפצע בניסיון לעבור על הגשר הרעוע, הובילו אותו מיד לבית-החולים החדש והמפואר הסמוך, שם קיבל טיפול רפואי ראוי. והנה, ככל שעבר הזמן ומספר הפצועים עלה – ראו החלמאים בכך הוכחה לנחיצותו הרבה של בית-החולים ומשנה תוקף להחלטתם הנבונה.

רוצים את זה "בכפית לפה"? אז הנה העיקרון הברור. אתם ממילא תגיעו להליך גישור, בין אם בגלל החובה החוקית לעשות את זה ובין אם "בהמלצה" (מחייבת :)), אז בשביל מה להגיע למערכת המשפטית מלכתחילה? למה לא לנסות, דקה לפני, הליך גישור. אם הגישור יכשל, אז תפנו למערכת המשפט ולבתי המשפט. בבחירה הראשונית בהליך משפטי, אתם בעצם פונים לבית החולים ישר, תוך שאתם פוצעים את עצמכם בדרך אליו, לא עדיף וכדאי להשקיע את המשאבים בבניית גשר מתאים?

בגירושין האבסורד הוא הגדול ביותר, שכן היום בארץ, לא ניתן להגיש יותר תביעות גירושין וממילא צריכים להגיע ליחידות הסיוע. הנה 2 תרשימי זרימה שיעזרו לכם להבין את האבסורד.

כמו שאתם רואים, בין אם תרצו ובין אם לא, בגירושין אתם תגיעו לגישור. אם לא תתרצו מהליך הגישור, תוכלו להמשיך כמובן לתביעה אבל אם ממילא אתם צריכים לנסות גישור אז למה לא לפנות לגישור רגע לפני שמתחיל הבלגן, לפני שמתחילות ההוצאות הכספיות, לפני שמתחילות ההשמצות והנזקים לכם ולילדים שלכם?

המסר ברור?

הנה המאמר שכתבתי לפני שנתיים לגלובס.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000987319

 

מה שנכון לגירושין, נכון לא פחות בסכסוכים עסקיים, חוזים, נדל"ן, שותפים, משפחה (ירושה, אפוטרופסות ועוד), זה נכון לכל סוג של סכסוך!!!

מרבית התביעות שמוגשות לבתי המשפט האזרחיים ממילא נסגרות בגישור או בפשרה (בלחץ פיזי ולעתים לא מתון של שופטים) אז באמת כדאי לנו להיפצע ולעבור בבית החולים המפואר (בית המשפט) או שכדאי לשם שינוי להגיע לצד השני בלי נזקים?

רוצים עוד מידע? רוצים להגיד מה דעתכם? רוצים להתייעץ?

  1. אפשר להתקשר בכל עת 077-5151-333. אנחנו תמיד חוזרים ותוך מקסימום 24 שעות.
  2. אפשר להצטרף אלינו לדף הפיסבוק ולעקוב – לחצו כאן לדף הפייסבוק.
  3. אתם מוזמנים לקרוא עוד באתר סולחה או לפי נושא עניין באתר המגשר.