בזכות גישור: הסתיימה שביתת הנמלים בלוס אנג'לס

בזכות גישור: הסתיימה שביתת הנמלים בלוס אנג'לס

איגוד עובדי הנמלים בחוף המערבי של ארה"ב וחברות קווי הספנות הסכימו לאחרונה לפנות לגישור בנוגע לסכסוך העבודה, שגובה מחיר כלכלי גבוה ומתנהל כבר כשמונה חודשים ללא פתרון נראה לעין. 30274315_l

העיתון לוס אנג'לס טיימס מדווח כי הפנייה לפתרון הגישורי, מסמלת שינוי משמעותי בסכסוך החם על חוזי עבודה, בו כל צד האשים את האחר בגרימת נזקים חמורים לנמלים בחוף המערבי (נמלי לוס אנג'לס/ לונג ביץ'), המטפלים ביחד ב-40 אחוזים מכלל יבוא הסחורות לארה"ב.

בהודעה שהוציא ראש העירייה אנטוניו וייארגיוסה נאמר, שהשביתה, שעלתה לכלכלה המקומית מיליארדי דולרים, הגיעה לסיומה לאחר הסכם בין הנהלות רשויות הנמלים לבין איגודי עובדי הרציף.

יצוין כי הסכסוך הממושך גרם לפגיעה בשרשרת אספקת הסחורות לכל רחבי ארה"ב, במסגרתו כל שני הצדדים האשימו זה את זה בפגיעה בעסקים ובנזקים הכלכליים הנרחבים, שגרם המאבק הארוך.

גורם רשמי בקליפורניה ציין כי הפניה להליך גישור היא התפנית החיובית הראשונה המגיעה מצדם של הנמלים.

חשוב לציין כי הבקשה לגישור הגיעה דווקא מצדם של המעסיקים. "הפניה המשותפת לגישור מגדילה את הסיכויים להגיע להסכם מהיר יותר מאשר המשך המצב הנתון קיים", צוטט מומחה ליחסי עבודה, "אם מדברים זה עם זה במקום להאשים, זה מעיד על רצון ליישב את הסכסוך", סיכם.

מערכת סולחה, מאתר המגשר יניב שוורצמן, פירמת הגישור המובילה בישראל.

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

גם אתם נמצאים בסכסוך? לשיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: