אלישיה פלורק כבר לא תהיי

אלישיה פלורק כבר לא תהיי

כל מי שראה טלוויזיה בשלושים השנים האחרונות, נתקל בשלב זה או אחר בתוכניות דרמה משפטיות. פרקליטי LA, בוסטון ליגל, הפרקליטים, האישה הטובה ואחרות, גרמו לכולנו להעריץ את עולם המשפט ולדמיין את עצמנו עומדים בנעליהם של גיבורי הסדרות. דמיינו שאנו נלחמים בעורמה ובתחכום למען השגת הצדק ללקוחות שלנו, פנטזנו על לעשות צדק ולקבל הערכה מאבא ואמא בו זמנית. השילוב בין החוכמה והערמומיות של הגיבורים יחד עם הפרנסה הטובה שהייתה להם, גרמה לישראלים רבים להסיק שמקצוע עריכת הדין הוא המקצוע המתאים להם ביותר, ולכן פנו רבים ללימודי משפטים ארוכים ויקרים.

היום לאחר שאפילו לשכת עורכי הדין הודיעה שיש הצפה של עורכי דין בישראל. ואחרי שאפילו משרד הכלכלה והמסחר פרסם שמתוך יותר מ-50,000 עורכי דין בישראל, רק 35,000 עובדים בפועל במקצוע. אין ברירה אלא להודות שהחלום להיות אלישיה פלורק או ארני בקר נגוז. ובכל זאת ישנו מקצוע שכן מאפשר להגשים את הרצון להביא צדק ולעשות טוב לעולם, וכן זה אפילו יכול להגיע עם חליפה והרבה כבוד. למקצוע הזה קוראים – מגשר.

המגשר הוא האדם החשוב ביותר עבור עשרות אלפי אנשים שפונים בכל שנה לגישור. אנשים שיש להם סכסוך עסקי או משפחתי, אנשים שרוצים להתגרש או לפרק את העסק ואפילו מנהלי חברות גדולות, נעזרים בשירותיו של מגשר כדי לפתור סכסוכים קשים במהירות ובצורה אופטימאלית.

Untitled-1

תפקידו של המגשר הוא להיות השמן והמנוע בתוך הסכסוך. המגשר מכיר את פרטיהם האישיים של הצדדים ברמות הגבוהות ביותר, ויודע כיצד לעזור להם לנווט נכון את הסכסוך שלהם, לקראת הפתרון הטוב ביותר עבורם. סל הכלים המקצועיים שרוכש המגשר, מאפשר לו לגרום לכל אחד מהצדדים להבין מהם האינטרסים שחשוב לו באמת להשיג, ובעזרתו הוא עוזר להם להשיג את מיטב האינטרסים בצורה האופטימאלית.

מעבר להיותו משכין שלום ועושה צדק, זוכה המגשר גם לפרנסה טובה (שעת גישור עולה בין 300 ל-800 ש"ח לשעה לכל צד). מאחר והליך גישור נמשך בממוצע 10 שעות מדובר על פתרון מעולה גם לצדדים שפותרים סכסוכים בשעות ספורות במקום בשנים בבית המשפט, וגם למגשר שמביא הביתה משכורת יפה. על פי נתוני אתר "משכורות" הבודק משכורות בשוק העבודה, מגשר וותק של עד 5 שנים מרוויח 10,200 ש"ח לחודש לעומת עורך דין שמרוויח 7,300 ש"ח (מנתוני משרד התעשייה והמסחר).

תחום הגישור עצמו הוא תחום העוסק בכל רבדיו של ניהול המשא והמתן. גישור נותן כלים להתמודדות עם סכסוכים בעבודה, בזוגיות ובכלל בחיים הפרטיים. מסיבה זו עשרות אלפי אנשים למדו קורסי גישור בישראל במטרה לקבל כלים להתמודדות עם סכסוכים בהם הם נמצאים. אותם המונים שלמדו קורסי גישור בסיסיים ומחזיקים בתעודה למזכרת, יצרו תחושה שיש הרבה מגשרים בישראל. בדיקה מהירה בשירות החיפוש של גוגל, תגלה לכם שלא כך הוא הדבר. בכל רחבי ישראל עובדים כמה מאות מגשרים בלבד. העובדה שחסרים מגשרים בישראל יחד עם העובדה שכמות הסכסוכים והפניות רק גדלה משנה לשנה, מהווה הזדמנות משמעותית לאנשים מבוגרים שמחפשים קריירה מתגמלת ומלאת משמעות.

מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה. לכתבות נוספות >