בוחרים מגשר: החשיבות הגדולה בזמינות ובנגישות

בוחרים מגשר: החשיבות הגדולה בזמינות ובנגישות

פרק ה (המדריך לבחירת מגשר)– נגישות וזמינות

אחד היתרונות הבולטים של הליך הגישור הוא בזמינות. זאת, בניגוד לאלטרנטיבה, בה קובעים לכם מתי ולאן להגיע. כאן, בהליך הגישור, אתם יכולים לנהל את ההליך בצורה הנוחה ביותר עבורכם.

הדבר נכון הן ביחס לזמינות, קרי, למתי במהלך השבוע ושעות היממה יתקיים הגישור והן ביחס לנגישות להליך הגישור, למיקום הפיזי, היכן הגישור עצמו מתקיים ביחס למקום המגורים או העבודה שלכם.

ביחס לשאלת הזמינות, לכל אדם יש שעות שנוח לו יותר לנהל את ישיבות הגישור, לחלק נוח בבוקר לפני שעות העבודה, לחלק מיד לאחר תום העבודה (אחה"צ) ולאחרים בשעות הערב, כאשר הילדים הולכים לישון וניתן להזמין בייביסיטר.

הזמינות, היא מאוד חשובה מהסיבה הפשוטה שצד שמגיע בשעה שאיננה נוחה לו, לא יהיה רגוע בהליך. צד מוטרד, ינדוד במחשבותיו לעבודה, לילדים או לכל מקום אחר אליו הוא לחוץ להגיע. כך, לא תהא לכם הסבלנות המתאימה והנדרשת לנהל הליך גישור נכון ותהיו מאוד לחוצים לסיים את ישיבת הגישור (ובצדק.

נושא הנגישות, משלים את נושא הזמינות ומתייחס לקרבת משרד הגישור אליכם. חשוב מאוד להגיע רעננים להליך הגישור, כיוון, שהוא הליך של שיח והדברות. נסיעה של שעה למשרד הגישור, תוביל למצב בו תגיעו עייפים להליך הגישור.

המלצה

זמינות ונגישות הן מהיתרונות הבולטים ביותר של הליך הגישור ואסור לכם לוותר עליהם. אתם חייבים לוודא שהזמן בו נערך הגישור הוא הנוח ביותר עבורכם. ללא אילוצים הנוגעים למגשרים או לצדדים שלישיים ושהמיקום בו נערך הגישור איננו גורם לכם לטרחה רבה. אין הצדקה, שתוותרו/ תתפשרו על היבטים טכניים ופרוצדוראליים בעלי השפעה אדירה על מהות והצלחת הליך הגישור. חשוב לערוך את הבירור בנוגע לנושא זה, בתחילת התהליך, על מנת למנוע עוגמת נפש בהמשך ההליך.

שאלות ראיון:

האם המועד לתיאום פגישות הגישור מוגבל?

האם ניתן לקיים את הליך הגישור במקום קרוב למקום מגוריי?

 

יניב שוורצמן, מאתר המגשר יניב שוורצמן, פירמת הגישור המובילה בישראל.

פורסם בשיתוף פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

גם אתם רוצים לפגוש מגשר קרוב לבית ובזמן שנוח לכם? לשיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: