בוחרים לוקיישן: המדריך המלא לבחירת מגשר

בוחרים לוקיישן: המדריך המלא לבחירת מגשר

פרק ג': משרד הגישור

מעטים חושבים, באותה שיחה ראשונית ומציאת המגשר המתאים לגשר בסכסוך שלהם, שלמקום בו נערך הליך הגישור ישנה חשיבות והשפעה רבה על הצלחת הליך הגישור. כאשר גישור נערך במקום שאיננו ראוי לניהול הליך גישור, איננו עונה על צרכים מקצועיים הדרושים להליך ואיננו מכבד את הצדדים בהליך, יש בכך, בכדי להשפיע על הליך הגישור.

תחשבו על עצמכם, מגיעים למקום שאיננו נעים, נוח, דיסקרטי ואישי ובו אתם צריכים להתחיל לנהל הליך טעון רגשית ומורכב כלכלית. סביר להניח כי תרגישו שמזלזלים בכם ועניין זה יגרום לכם ותלכו לקום וללכת, אפילו באמצע ההליך, ברגע הראשון שיתאפשר לכם. כמו כל מקבלי שירות, אתם המגושרים זכאים שתהליך הגישור יערך במקום שיכבד אתכם ואת הסכסוך.

לא פעם, נתקלתי במקרים בהם מגושרים חלקו איתי חוויות לא נעימות (בלשון המעטה) מהליך גישור שנערך בבתי קפה המוניים, משרדים קטנים שלא ניתן היה לצאת בהם בלי להזיז את מלוא תכולתם, משרד שהיה בתוך מפעל רועש ומלא בעובדים, וכן הלאה.

מגשר חייב שיהיה לו משרד במקום בעל גישה נוחה, עם חניה זמינה (חניון או חניות זמינות בקרבה למשרד) עם חדר גישור הכולל מספיק כיסאות נוחים למגשרים, לצדדים וליועצים במידה ויהיו.

במשרד הגישור, צריך להיות חדר המתנה בו ניתן לשבת בנחת ולשתות קפה, בזמן שהמגשרים עורכים פגישות אישיות עם אחד מן הצדדים. בנוסף, צריכים לוודא שיש שירותים קרובים זמינים ונוחים. אחזור ואדגיש, שאין לקיים אף פגישת גישור/ייעוץ בבית קפה, בצריף, בפרדס, במשרד במפעל לברזל, או בסלון הבית. וודאו שהמשרד נמצא במקום המתאים לניהול הליך רציני ומקצועי, תוך כיבוד פרטיותכם. רחבת-כניסה-הבית-לגישור-ויישוב-סכסוכים

המלצה

ניתן לנהל הליך גישור רק במקום שראוי לכך. הסכימו להיפגש עם מגשרים רק כשהמשרד שלהם עונה על כלל הקריטריונים שהצגתי בפרק זה. במידה ומישהו מנסה לשדל אתכם לפגישת היכרות או להליך גישור שלא במשרד גישור, פשוט תגידו לא תודה. מגיע לכם יותר.

שאלות ראיון:

להסתכל באתר האינטרנט של המגשר על כתובת המשרד ולבדוק היכן נמצא המשרד (לא להסתפק רק בכתובת).
במידה ואין כתובת לשאול היכן המשרד ומדוע לא מפורטת הכתובת באתר?
האם המשרד הוא משרד גישור?

יניב שוורצמן, מאתר המגשר יניב שוורצמן, פירמת הגישור המובילה בישראל.

פורסם בשיתוף פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן

עדיין מתלבטים בבחירת המגשר? לשיחה עם מגשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם: