רגע לפני פיזור הכנסת קודם חוק גישור חובה בגירושין

רגע לפני פיזור הכנסת קודם חוק גישור חובה בגירושין

רגע לפני שפיזרו את הכנסת והלכו לקראת בחירות, העבירו חברי הכנסת את הצעת החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, לקריאה שניה ושלישית בכנסת. מטרתו של החוק החדש היא לחייב זוגות שמעוניינים להתגרש, לפנות להליך גישור אצל עובדות סוציאליות היושבות ביחידות הסיוע שלי בתי המשפט.

החוק החדש עתיד למנוע נזקים כבדים הנגרמים כיום לזוגות המתגרשים. זוגות אשר נשלחים, פעמים רבות ללא הצדקה אמתית, להילחם זה בזו בבתי המשפט. על מלחמות הגירושין שגרמו לפגיעה אנושה במאות אלפי ישראלים ובילדיהם ובמקרים רבים מדי, גם הובילו לרציחתם של ילדים ובני זוג, לאחר שהליך הגירושין הפך למלחמה חסרת גבולות והיגיון, כבר נכתבו מילים רבות. על כן אין ספק שהמהלך שהובילו חברי הכנסת רגע לפני פיזור הכנסת, הוא מהלך מבורך.

ובכל זאת עליה וקוץ בה. כאמור עדיין לא עבר החוק אלא רק הוכן לקריאה שניה ושלישית. עד אשר תתכנס הכנסת מחדש, יעברו עוד ימים רבים שבהם עוד אלפי זוגות מתגרשים יאלצו לעבור את המלחמה הקשה בבתי המשפט.

עומדים להתגרש? נקלעתם לסכסוך עסקי? הבית לגישור ויישוב סכסוכים מציע לכם פתרון מהיר, יעיל וזול >>>

מהותו של החוק החדש תהיה לחייב את הזוגות המעוניינים להתגרש, לפנות ליחידות הסיוע שליד בתי המשפט לפני שמגישים כתבי תביעה והגנה. לאחר מכן במשך 45 ימים מיום הגשת הבקשה, יעשו הצדדים ככל שביכולתם להגיע להסכם גירושין בהסכמת שני הצדדים בהליך גישור ביחידות הסיוע. לאחר תקופה זו ובמידה ולא יגיעו הצדדים להסכמות, תהיה פתוחה בפניהם הדרך להילחם בבתי המשפט.

יניב שוורצמן יו"ר לשכת המגשרים בישראל המוביל את תחום הגישור במשפחה לפני הגעה לבתי המשפט, אומר שהוא מברך את חברי הכנסת על ההחלטה החשובה ומציע לציבור הרחב להיעזר במגשרים עוד לפני שהם בכלל פונים לבתי המשפט. "גם היום וגם לאחר שיעבור החוק, עדיין ניתן להתגרש בתנאים המתאימים לאנשים באופן פרטני. היכולת לבחור במגשר ולא להסתפק בעובדת סוציאלית או עורך דין שגם מגשרים ולא רק מגשרים, היא בחירה שכדאי לכל אדם לעשות בעצמו כבר היום."

הכתבה מאת פורטל הגישור הישראלי סולחה >>> לכתבות נוספות לחצו כאן