פותרים סכסוכים בלי לצאת מהבית

פותרים סכסוכים בלי לצאת מהבית

מתווכחים מול המסכים

רבים מוותיקי עולם הגישור נעים בכיסאם בחוסר נוחות כאשר מספרים להם על המגמות החדשות בעולם הגישור והסכסוכים. מסתבר שכפי שקורה בכל התחומים, הטכנולוגיה הגיעה גם לעולם הגישור. יותר ויותר עסקים מגלים שניתן לסיים סכסוכים ומחלוקות בגישור פשוט דרך הסקייפ או תוכנות שיחות וידאו אחרות. גישור דרך הסקייפ פועל בדיוק אותו דבר כמו הגישור הסטנדרטי. למעט עובדה אחת והיא שהצדדים והמגשר לא יושבים פיזית באותו חדר.

 בעולם המגמה של מעבר לגישור דרך הווידאו זכתה לאחרונה לדחיפה משמעותית כאשר חברת "ג'ינרל אלקטריק" החלה ליישם ניסוי לפתרון סכסוכים של החברה עם ספקיה ולקוחותיה בעזרת מגשרים המתמחים בגישור בעזרת סקייפ. במסגרת הניסוי מחייבת החברה את קהל לקוחותיה, ספקיה ועובדיה, לפתור את הסכסוכים שלהם עם החברה ראשית בגישור "און ליין". מטרת הניסוי על פי הודעת החברה, היא לנסות ולהקטין את עלויות שכר הטרחה של עורכי הדין שמוציאה החברה ולהקטין את כמות ורמת הסכסוכים בהם מעורבים החברה ועובדיה. כמו כן מאמינים בג'נרל אלקטריק ששימוש בגישור און ליין יאפשר למנהלים להתרכז יותר בניהול ופחות בטיפול בסכסוכים אישיים במחלקות שלהם. לעת עתה מיושם הניסוי רק בסניף האיטלקי של החברה ובתביעות של עד 50,000 יורו.

10483539_s

 בישראל מעצמת ההיי טק, נעשה שימוש יומיומי בשיחות ועידה און ליין. החברות הישראליות העובדות מול ספקים ולקוחות ברחבי העולם, יכולים למצוא בשיטה החדשנית, פתרון מצוין לפתרון סכסוכים בינלאומיים. במקום להשקיע כסף וזמן רב, יכולים מנהלי החברה להפנות סכסוכים גדולים וקטנים להליכי גישור וליהנות מפתרון מהיר, יעיל וזול במאות אחוזים מכל דרך אחרת.

 גם במקרים בהם הצדדים נמצאים בארץ אך יש בעיה להגיע למקום אחד (צד א' מאילת וצד ב' מנהריה למשל). יכולים הצדדים לבקש מהמגשר לקיים את הגישור דרך הסקייפ ולחסוך להם את הוצאות הנסיעה.

הכתבה מטעם פורטל הגישור סולחה >>>> לכתבות נוספות לחצו כאן