שיחה קשה – איך מודיעים למישהו בשורה קשה?

שיחה קשה – איך מודיעים למישהו בשורה קשה?

שיחה קשה – איך מודיעים למישהו בשורה קשה?

מה אחד מהדברים הכי קשים בחיים?

לדעתי זה להגיד למישהו שאנחנו בקשר איתו דברים לא טובים. לבשר לו או לה בשורה רעה. למשל, להודיע לבן או בת הזוג שרוצים להיפרד, לעובד שמפטרים אותו, לשותף שלך שאתה מתכוון לעזוב לפרויקט אחר.

הכוחות שצריכים לאסוף כדי לעשות את השיחה הזאת הם אדירים. לא סתם אנחנו עושים כל, אבל כל מה שאנחנו יכולים כדי להימנע מהשיחה הזאת. במקרים בהם אין לנו ברירה אז אנחנו נגררים לשיחה אבל אם אנחנו צריכים ליזום אותה זה דבר מאוד מאוד קשה.

לפני כחודש הייתה לי שיחה עם חבר, לוחם בצנחנים, שאמר לי ששיחה כזו מרגישה לו כמו הרגע שאתה עומד על מפתן המטוס רגע לפני הצניחה ובלי הדחיפה של המדריך קשה לך להתנתק ולקפוץ. זה הרי לא הגיוני לקפוץ ממטוס בשמים.

אותו הדבר בדיוק השיחה. רק בלי המדריך. זה נורא קשה ולא הגיוני להגיד לאשתך שאתה איתה עשרים שנה שאתה רוצה להיפרד או לפטר עובד אחרי כמה שנים שהוא עובד איתך ואצלך. נורא קשה. זה נורא קשה להיפרד. ואין את המדריך שיתן לך את הדחיפה.

שאלתי אותו, תגיד באימונים שקפצת ממתקן האימונים בגובה 3 מטר גם פחדת? גם שם בלי המדריך לא היית קופץ? הוא אמר ברור שלא. זה בקטנה. מעולה, אמרתי לו, אז דמיין שהשיחה שלך זה מתקן האימונים 3 מטר. שים לך בראש 3 מטר.

אנחנו כל כך חוששים מהקפיצה, סליחה מהשיחה, שאנחנו בטוחים שהקפיצה היא ממטוס, מגבוה, שבפועל אנחנו קופצים ממקסימום מ-3 מטר. אם אתם לא מתחמקים ועשים פעולות מאחורי הגב, הצד השני, מאוכזב ועצוב ככל שיהיה נמצא באותה הסירה שלכם, שלא תתבלבלו.

בן או בת הזוג לא מאושרים בדיוק כמוכם, העובד לא מרוצה והשותף מרגיש לאן הדברים הולכים. אתם לא עושים רק טובה לעצמכם אתם עושים טובה גם להם. גם הם בטוחים שהם קופצים ממטוס, גם להם אין מדריך. הם לא קראו את הפוסט ודיברנו איתנו. הם לא יודעים שהם מקסימום בגובה 3 מטר גובה.

3 מטרים. לא יותר.

ואם אתם זקוקים שנראה לכם את הגובה האמיתי תתקשרו 077-5151-333
שיחת הכוונה כזו שהקפיצה, סליחה השיחה, תהא מאחוריכם.

ואם רוצים לשמוע יותר לחצו ותשמעו את עו"ד יניב שוורצמן, המגשר מסביר על הפחד מהתגובה

כתיבת תגובה

*